"My se dlouhodobě snažíme hledat především synergii mezi potenciální investicí a našimi stávajícími zařízeními. Což je přesně to, co s sebou začlenění ANSA do naší skupiny přináší,” říká Barbora Vaculíková, generální ředitelka Penta Hospitals CZ. Skupina totiž má ve Vrchlabí vlastní nemocnici, jejíž se součástí se ANSA stane. Zároveň tak doplní nemocniční portfolio výkonů o další služby pacientům.

"Přidaná hodnota tohoto pracoviště je odlišnost od standardního nemocničního provozu. Pacienti jsou zde odoperování a do 24 hodin opouští zařízení. Provádí se zde proto výkony, které nevyžadují delší hospitalizaci, například artroskopie, operace kýly, křečové žíly, ale součástí operativy je i plastická chirurgie,” vysvětluje lékař a zároveň ředitel Nemocnice Vrchlabí Michal Mrázek.

Klinika ANSA sídlí přímo v centru Vrchlabí v Krkonošské ulici zhruba 300 metrů od nemocnice a to zároveň nabízí také možnost personální kooperace oběma směry. Zatímco nemocnice se například dosud nezabývala plastickou chirurgií, v posledním roce se jí podařilo vybudovat úspěšné ortopedické pracoviště s týmem zkušených lékařů v čele s primářem Janem Hendrychem a řadou špičkových operatérů, včetně například profesora Tomáše Trče. A právě toto pracoviště může významně pomoci posílit dosavadní operativu kliniky ANSA.

close Nemocnice Vrchlabí patří do skupiny Penta Hospitals. info Zdroj: Penta Hospitals zoom_in Nemocnice Vrchlabí patří do skupiny Penta Hospitals.

„Rádi bychom ANSU obohatili o další možné metody, které by na tomto pracovišti byly realizovatelné, například nanoartroskopie, které jsou velkým trendem. Do budoucna by se nám líbila i jednodenní gynekologie, která tady ve Vrchlabí dosud chybí. Kromě výše zmíněné synergie, z které můžeme oboustranně těžit, je vstup do ANSA také indikátorem toho, že vrchlabská nemocnice je stabilní, silný partner, který se chce a může rozvíjet a z toho mohou profitovat pacienti i personál,“ uzavírá Mrázek.

Nemocnice Vrchlabí je nestarším zdravotnickým zařízením svého druhu v regionu. Pokrývá zdravotní péči od ambulantních specialistů, přes akutní péči, až po péči následnou. Založena byla roku 1832 a v roce 2016 se stala jedním ze základů, na kterém investiční skupina Penta začala v České republice budovat silnou zdravotnickou skupinu Penta Hospitals CZ. Ta zahrnuje šest nemocnic, ambulantní služby, nebo síť specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou - Alzheimer Home, a je tak jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů zdravotnických a sociálních služeb v České republice.