Ještě před čtvrtečním kuropěním zastavil u Skiareálu v Mladých Bukách plně naložený nákladní automobil. V jeho útrobách se skrýval pivařův sen, 250 sudů zlatavého moku.

V areálu zimních sportů se však nekonaly žádné pivní slavnosti či party. Sudy posloužily jako zátěž pro test místní lanovky.

Pivo lepší písku

Na pivní „činky" čekalo již osm rukou pracovníků lyžařského centra a stará dobrá Praga V3S, která musela s pivním nákladem šestkrát vyšplhat do 670 metrů nad mořem, kde sudy složila.

Teprve zde zaměstnancům skiareálu začala brigáda, za kterou by se nemuseli stydět ani Starci na chmelu. Jen o písničky byla nouze. Ruku k dílu při překládání sudů na lanovou dráhu přidal i zaměstnanec resortu Jaroslav Zeman, kterého potěšila zpráva, že právě pivo bude vybranou zátěží. Původně se totiž uvažovalo o pytlích s pískem.

„Takhle je to větší legrace. A rozhodně je to zajímavější, než tahat pytle s pískem," řekl Jaroslav Zeman, když mu rukama prošel již asi stý sud. „Ze začátku jsem se to snažil počítat, ale už nestíhám. Sudy začínají být čím dál těžší," odfoukl si brigádník, který se s podobnou zátěží prý ještě nesetkal. „Ale večer na pivko určitě zajdu," poznamenal závěrem a usadil dalšího pivního pasažéra. A proč zlatavý mok vystřídal lidi? „I když nemáme novou lanovku, tak podle stávajícího nařízení musíme provádět zátěžové testy každý rok před začátkem zimní sezony," informovala Kateřina Pilařová ze Skiareálu Mladé Buky.