V sobotu bude rovněž představena kniha, ve které je sepsána historie Choustníkova Hradiště, dlouhá více než 700 let. Publikace ředitele Státního okresního archivu v Trutnově Romana Reila a jeho kolegů provede čtenáře od první zmínky až do dnešních dob, připomene významné rodáky i události. Její křest je naplánován na 14.00.

V Choustníkově Hradišti se bude letos opravovat most na hlavním tahu mezi Trutnovem a Jaroměří.
Začíná oprava mostu v Choustníkově Hradišti na hlavním tahu, potrvá až do Vánoc

"Podle historických dat bylo Choustníkovo Hradiště více jak 400 let městysem, proto se zastupitelstvo naší obce rozhodlo požádat předsedkyni Poslanecké sněmovny o obnovení tohoto statusu. Poslanecká sněmovna o tom rozhodla 9. května. Význam je čistě historický a žádné výhody ani nevýhody z tohoto titulu pro obec a její občany nevyplývají," vysvětlil starosta Choustníkova Hradiště Jan Vogl.

Den městyse Choustníkova Hradiště se koná v sobotu 13. srpna.Den městyse Choustníkova Hradiště se koná v sobotu 13. srpna.Zdroj: Městys Choustníkovo Hradiště

Program Dne městyse začne v sobotu v 10 hodin, v odpoledním programu vystoupí kapely Benjaming´s Clan, Yo Yo Band, diváci uvidí také ukázku policejního výcviku a zásah hasičů. Večer od 20.00 zahraje Vaťák, akci završí ohnivá show.

Mapka, znázorňující možný obchvat Choustníkova Hradiště (trasa obchvatu je vyznačena růžovou barvou).
Konec blokace dálnice? Návrh obchvatu Choustníkova Hradiště nabízí řešení

Choustníkovo Hradiště v sobotu pokřtí knihu, která mapuje jeho dějiny.Choustníkovo Hradiště v sobotu pokřtí knihu, která mapuje jeho dějiny.Zdroj: Městys Choustníkovo Hradiště