„Hlavním cílem je zdárné dokončení všech rozjetých projektů. Mám na mysli těch, které financujeme ze zdrojů Evropské unie. Tedy kanalizace v Bobru a Červené kolonii, doufám že dopadne i rekonstrukce komunikace v ulici Josefa Jaroše. Tam jsme v rezervních projektech a snad příští rok na to prostředky budou. A připraven máme ještě jeden velký projekt, ten se týká pitné vody. Uvidíme, jestli bude vyhlášen příslušný dotační titul, ale to by byla určitě jedna z významných priorit,“ říká znovuzvolený starosta.

Stranou však nemají zůstat ani zdroje relativně menších prostředků, jako jsou programy Leader, kde jdou finance přes místní akční skupinu. „Tam máme dva projekty, jedním z nich je již realizovaná změna otopného systému v družině a příští roky chceme rekonstruovat komunikaci v horním Betlémě. Navíc ještě zkoušíme u nadace ČEZ uspět s projektem na hřiště, které by stálo na pozemku školní zahrady. Sloužilo by pro družinu, Mateřské centrum Žabka i veřejnost a součástí by mělo být i menší parkoviště,“ pokračuje ve výčtu současných aktivit Vlasák.

Zastupitelstvo doznalo po letošních komunálních volbách výraznou personální proměnu, do vedení města se po dlouhé době dostala žena. Místostarostkou je Eva Rennerová. A to považuje starosta za výhodu.

„Doufám, že s novým zastupitelstvem přijdou nové nápady a impulsy, to bude určitě ku prospěchu všech,“ říká v úvodu dalšího funkčního období žacléřský starosta Miroslav Vlasák. Následným krokem po dokončení stávajících projektů má být stabilizace městských financí a příprava na projektové období 2014 a dále. „Doufáme, že nějaké fondy Evropské unie budou a je třeba být na to připraven. Stále je hodně věcí, které chceme udělat,“ dodává. A kam by, bez ohledu na jedno volební období, měl Žacléř v budoucnu směřovat? „Určitě se nestaneme průmyslovým městem. Bude dobré, když zůstanou zachované stávající pracovní příležitosti u místních firem. Postupně bych perspektivu viděl spíš v přechodu do oblasti služeb a cestovního ruchu. A jako zajímavou myšlenku vnímám, v návaznosti na zdravotnické zařízení Rehamedica, uplatnění některých nevyužívaných budov například k sociálně – zdravotním službám a podobně,“ uzavírá starosta Vlasák.