Čtenáři Krkonošského deníku tak mohou vybírat jména tří malých tygříků, jejichž pohlaví ještě ani není známo. Podle principála Jaromíra Joo se právě před dvěma roky také narodila dvě tehdejší mláďata těsně před příjezdem do Turnova, která už s ostatními ve smečce vystupují.

Tygří mateřská je na osm neděl

„Do Turnova jsme jezdili, jako do jiných měst, vždy po dvou letech, ale protože je tu bezvadné publikum, hned příští rok sem chceme zavítat znovu," řekl nám principál.

Jeho nejstarší syn, který se stal cirkusovým ředitelem, se rovněž věnuje drezúře těchto šelem a nejmladší Daniel se prý stal miláčkem publika.

Podle ředitele Patrika Joo čeká matku tygřat Jennu osm neděl „mateřská dovolená", po kterou nemůže v manéži vystupovat a bude se plně věnovat mláďatům, která si už Turnovští mohli prohlédnout v kotci a ve výběhu. Ředitele Patrika, který prý ve dne pracuje a v noci úřaduje, ale čeká v noci ještě další povinnost. Bude ve své posteli hlídat tři Jenniny potomky, aby se mezi nimi vytvořilo pouto, později nezbytné pro jejich drezúru. „Pro zvířata je výcvik i účinkování v manéži vlastně hrou. Jenomže při tom společném hraní musíme stále sledovat jejich povahu a reakce a dávat pozor na jejich ostré drápy," řekl na závěr mladý ředitel cirkusu Patrik Joo.

Cirkus do regionu přiváží program Alenka v říši cirkusu, ve kterém účinkují finalisté soutěže Československo má talent 2011. Předvedou show s názvem Strýc a synovec Jo-Joo! V programu nebudou chybět výcviky tygrů sibiřských, pum amerických, papoušků ara, dalmatinů, poníků a opic z čeledi Makak.

Akrobaté z Ruska, Česka a Mongolska se představí ve vzdušných akrobaciích na šálách, čínských tyčích, v rychlopřevlecích, plastické akrobacii a mnohých dalších vystoupeních. V rámci zoo budou k vidění mláďata tygra ussurijského.

Další štací cirkusu je Vrchlabí

Další termín a místo, ve kterém cirkus vystoupí, je Vrchlabí, areál Vejsplachy ve Valteřické ulici, od středy 18. do neděle 22. září včetně. Program začíná ve všední dny od 17 hodin a o víkendu už od 14 hodin. (gr, jm)

Výzva čtenářům:
•Návrhy jmen pro narozené tygříky posílejte na

jana.mudrova@denik.cz

Chcete získat volné vstupenky na cirkus?

• Pokud správně odpovíte na otázku Kolik měst v průměru navštíví cirkus Jo-Joo během svého turné po ČR za sezónu (9 měsíců), můžete získat vstupenku na jedno z vrchlabských představení. Vyberte jednu z následujících odpovědí a/60; b/15; c/35. Správnou pošlete na adresu :

lidmila.pavlova@denik.cz a to do pondělí 16. září, dvanácti hodin.

• Nezapomeňte připojit na sebe telefonní kontakt, abychom vás mohli informovat o případné výhře.