Nejrozsáhlejší investiční akce v Pojizeří během posledních let komplikovala život občanům i příchozím množstvím rozkopaných ulic, semafory a objížďkami.
Nyní se blíží její slavnostní zakončení. V Semilech proběhne v pátek na Riegrově náměstí. Od 14 hodin budou připraveny atrakce a soutěže pro děti na téma voda, nebude chybět ani vodní bar. Firmy, které se na stavbě podílely, předvedou zájemcům ukázky technologií a výrobků použitých při stavbě. O hudební doprovod se postará dixielandová kapela The Kouda’s Quartet.

Součástí slavnostního zakončení bude i doprovodný program v kině Jitřenka, který proběhne již zítra. Populárně naučné pásmo pro celou rodinu pod názvem Den vody přinese zajímavý odpolední program. Od 16.30 hodin budou moci návštěvníci kina zhlédnout dokument z produkce České televize nazvaný Severní prameny, a zavede je k pramenům dvou řek, Jizery a Kamenice. Premiérově budou moci diváci rovněž vidět závěrečnou část večerníčků inspirovaných populární knížkou Marie Kubátové Krkonošská pohádka. V kině zhlédnou díl nazvaný Jak Trautenberk prodával vodu. Celé pásmo pak uzavře populární animovaný film Rango.

„Čistá Jizera je nepochybně největší investiční akcí, která na území Semil v posledních letech proběhla. Během tří uplynulých let bylo jen zde proinvestováno 162,4 milionů korun, z toho příspěvek města dosáhl 58 milionů. Mimo 10 kilometrů nové kanalizace se podařilo opravit zanedbané místní komunikace Na Kruhách, v Bítouchově i na Letné. Investice se tak neschovala jen pod zem, ale i zkvalitnila každodenní život ve městě,“ uvedl starosta Jan Farský.

„Uvědomujeme si, že stavba samotná přinesla lidem mnoho nepohodlí a nejrůznější omezení. Slavnostní zakončení je tak zejména poděkováním za trpělivost, kterou občané museli prokázat,“ dodal starosta.