Tu jí totiž vypověděl majitel ČOV, firma Evorado Import, kvůli porušení povinnosti hradit nájemné. Výpověď měla vejít v platnost právě 5. dubna, pokud nájemce do této doby neuhradí více než dvoumilionové nájemné za březen.

Čistit nepřestali

Jak potvrdil ředitel WWTP Aleš Morávek, peníze dosud společnost nezaplatila a ani to neudělá, protože je nemá k dispozici. Čistička je však i nadále v provozu. „Situace vyhrocená není, nadále čistíme,“ potvrdil Aleš Morávek.

Novinkou ale je, že WWTP bude ČOV provozovat ještě alespoň do úterý příštího týdne. „Dostal jsem od majitele dopis, ve kterém mně prodlužuje nájemní smlouvu právě do 10. dubna. Myslím si, že za tím je potřebná doba, než se najde nový provozovatel,“ usoudil včera ředitel WWTP.

Z toho, že je čistička stále v provozu, měli včera ráno radost také na královédvorské radnici. „Je to pozitivní informace, ale problém se jen odsouvá na 10. dubna. Zatím netušíme, co bude dál. Podle informací z vodoprávního úřadu víme o tom, že majitel jedná s novým provozovatelem,“ uvedl včera ráno pro Krkonošský deník místostarosta města Jan Bém.

Nový provozovatel

Majitel čističky, společnost Evorado Import, zatím podle Aleše Morávka nového provozovatele zajištěného nemá, intenzivně o něm ale jedná.

Původní podmínky výpovědi i nadále trvají. „Dopis o prodloužení nájemní smlouvy od majitele obdrželo i město,“ konstatoval Aleš Morávek, ředitel WWTP. Jeho slova potvrdil také královédvorský místostarosta Jan Bém.

Podle Morávka jsou nyní dvě možnosti, jak se bude situace vyvíjet. „Můj osobní názor je takový, že do 10. dubna majitel buď najde nového provozovatele, nebo najdeme společnou řeč s městem. Tedy, že radnice bude akceptovat zaplacení faktury za původních podmínek s nájemným ve výši 2 miliony korun. A důležitá by byla také akceptace faktury za čištění odpadních vod za měsíc březen,“ upozornil.

Soud stanovil znalce

Morávka podle jeho slov také informoval právník o tom, že soud stanovil soudního znalce, který jej bude kontaktovat a na výzvu soudu má nezávisle prozkoumat cenu za čištění vody.

„Nevím, zda se bude na základě této nové skutečnosti čekat na vyjádření znalce. Pokud se dopracuje k nějaké ceně, jež odpovídá reáliím, tedy množství odpadní vody, jejímu složení a podobně, musí ji obě strany akceptovat,“ dodal Aleš Morávek.