Lepší zaměstnání, potíže ve škole či jen vlastní zájem mohou být důvodem k tomu, že člověk začne hledat cestu ke zdokonalení jazykových znalostí.

V každém větším městě lze vybírat jak z nabídek specializovaných škol, tak si sehnat člověka na individuální výuku. A vedle nezbytného vlastního odhodlání a vůle může dobrý partner na cestě k úspěchu výrazně pomoci.

Přímou metodou

Například v Trutnově se můžete obrátit na jazykovou školu Domino. Ta vyučuje metodou Direct method for English. Jedná se o tzv. přímou konverzační metodu, při které studenti komunikují anglicky již od první vyučovací hodiny a učí se tedy přirozenou cestou. Cena kurzu závisí na počtu hodin a frekvenci výuky, za ideální se považuje 2 krát 2 vyučovací hodiny týdně. Cena je většinou 150 korun za hodinu (50 min.). V případě individuální výuky ale musíte sáhnout hlouběji do kapsy a připravit si 300 korun. S rodilým mluvčím 350 a při výuce šité na míru 450 korun.

Ve Dvoře Králové nabízí výuku angličtiny, francouzštiny, němčiny a ruštiny například jazyková škola My Language club. Většina docházkových kurzů pro začátečníky i pokročilé obsahuje celkem 72 hodin a přijde na 4300 korun. Možné jsou i víkendové kurzy obecné angličtiny a němčiny všech pokročilostí, včetně přípravy na mezinárodní zkoušky, kurzy s odborným zaměřením na obchod (kancelář, služby, komunikace se zahraničními partnery), cestovní ruch (pro pracovníky hotelů, restaurací a cestovních kanceláří) a zdravotnictví (pro lékaře a zdravotní sestry). Docházkové kurzy, které obsahují 72 hodin, přijdou většinou na 4300 korun. Kurzy pro děti vyjdou na 2200 až 2900 korun, kurz, věnovaný přípravě na maturitu, 3300 korun.

Kontakt se školou

V referencích má toto zařízení zahrnutou řadu firem, s kterými spolupracuje, a pro něž také připravuje kurzy. Dlouhý seznam obsahuje také některé školy. Například ZŠ Strž ve Dvoře Králové. „Odebíráme z této jazykové školy metodické učebnice, necháváme se inspirovat různými možnostmi projektového učení a bereme od nich didaktické materiály," poznamenala ředitelka Šárka Šantrochová.

Výuku angličtiny s rodilým mluvčím v kombinaci s českým lektorem nabízí jazyková škola The Learning Place ve Vrchlabí. „Nabízíme individuální přístup pro všechny věkové kategorie, možnost zapsání do kurzů ve skupině 6 až 8 studentů, nebo soukromé hodiny. Naším cílem je, aby učení lidi s námi bavilo," deklaruje vrchlabská škola. Lektoři a učitelé jsou ochotni dojíždět za studenty na výuku. Škola organizuje jazykové pobyty a nabízí i intenzivní výuku.