Mezinárodní spolupráce může mít různou podobu. Střední škola informatiky a služeb hostila tento týden kolegy v rámci projektu Comenius hlavně sportem.

Poprvé na sněhu

V rámci výměnného pobytu přijeli učitelé a studenti ze Španělska, Turecka, Itálie a Polska. Program je zaměřen na sportovní aktivity. Začal lyžařským výcvikem ve Špindlerově Mlýně. „Pro většinu našich hostů z Izmiru, Sicílie, Barcelony a Gdaňsku to byla první možnost v životě, jak se seznámit se zimními sporty," uvedl ředitel školy Petr Vojtěch. Díky tomu se tak zahraniční hosté nebáli možných záludností sjezdovek a udivovali až kaskadérskými výkony.

Oficiální částí akce bylo přijetí vedením města na Staré radnici. Včera pobyt ukončili prohlídkou Prahy.

„Naše žáky a učitele pak v tomto roce čekají návštěvy těchto partnerských zemí. Vedle pravidelných dlouhodobých stáží žáků oboru hotelnictví v Itálii to je další způsob, jak mohou naši žáci poznávat život v jiných evropských zemích. Velmi příjemným zjištěním je, že jazykové schopnosti našich žáků jsou na výrazně vyšší úrovni, než je tomu u studentů partnerských škol," doplnil Vojtěch. Komunikačním jazykem projektu je angličtina.

Sport i tradiční tanec

Během společných setkání studenti předvedli různé formy tělocviku, například s míčem, na nářadí nebo cvičení s národními prvky. Žáci si také mohli vyzkoušet národní sporty jednotlivých zemí nebo jejich tance. „Studenti při návštěvách bydlí v rodinách svých vrstevníků a tak se mohou lépe seznámit s kulturou partnerských zemí," doplnil ředitel školy. První setkání proběhlo v září loňského roku v polské škole.