Městská zahrada s herními prvky pro děti vznikne na dosud nevyužívaném travnatém pozemku ve Vodní ulici, vedle Sokolovny. „Vhodně doplní nabídku hřišť v centru města. Poskytne zázemí dětským skupinkám, které ve městě působí a které jsou důležitým doplňkem k Mateřské škole Trutnov. Pro veřejnost pak může být klidnější alternativou k oblíbenému hřišti u Uffa,“ vysvětlil trutnovský starosta Michal Rosa.

S přeměnou místa chce radnice začít na podzim. Hotovou ji chce mít nejpozději na jaře. Na nově oploceném pozemku vzniknou pergola či přístřešek s lavičkami. Poslouží jako zázemí pro návštěvníky, například děti z mateřských škol.

Výsledek hlasování 2024
1. městská zahrada
2. hřiště ve Voletinách
3. piknik na nábřeží
4. městský holubník

„Na vyvýšených záhonech by děti mohly pěstovat, případně pozorovat, jak rostou jednotlivé druhy zeleniny nebo ovoce. Uvidí, jak probíhají procesy v přírodě, jako například kompostování, koloběh vody, zadržování dešťové vody ve městě a v krajině,“ naznačila autorka návrhu Hana Cinková.

Do druhého ročníku participativního rozpočtu lidé přihlásili čtyři projekty. Hlasovalo 502 lidí. To je výrazně méně, než v předchozím roce, kdy vybírali Trutnované z osmi projektů.

Hlasovalo 810 občanů a zvítězil návrh Jiřiny Volkové Bezbariéra na úpravu vstupu do podloubí v Bulharské ulici ze Slovanského náměstí. Čtyři schody tam totiž znemožňují vozíčkářům přístup do podloubí. Nepohodlné jsou i pro rodiče s kočárky.

Radnice potvrdila, že na projektu pracuje. „Z důvodu projektové přípravy a požadavků správců inženýrských sítí zdržel. Nicméně jeho realizace by se měla uskutečnit ještě letos na podzim,“ upřesnila mluvčí radnice Michaela Dědková.

Participativní rozpočet Trutnov zavedl loni na jaře. Vyčlenil pro něj částku jeden milion korun. Podrobnosti k novince, včetně pravidel a harmonogramu, upřesňuje na webu menime.trutnov.cz.

Mohlo by vás také zajímat: Pořádný mejdan na Bojišti aneb Takhle se slaví jubileum!

Rompeprop na Obscene Extreme Festivalu 2024 v Trutnově. | Video: Pavel Cajthaml