Kompletní rekonstrukcí prošel objekt restaurace u horní stanice lanové dráhy Medvědín. Původní zařízení nahradila moderní restaurace Medvědín 1235. Svatý Petr nezůstal pozadu. Restaurace Erpet má nový design interiéru a proběhla zde i rekonstrukce zázemí včetně WC v suterénu budovy.

Největší investicí ve Sv. Petru je ale dětský SKI a FUN Park u dolní stanice čtyřsedačkové lanovky. Součástí parku je 27 metrů dlouhý pojízdný koberec pro začínající lyžaře. Provoz zajišťují instruktoři lyžařské školy ve dvou režimech: dětské lyžařské školičky, kde se děti věnují výuce lyžování, a dětského Snow Clubu, kde děti kromě lyžování také soutěží, budují sněhové stavby a baví se.

Ve skiareálu Herlíkovice mají od letošní sezony také nový dětský park, nachází se přímo u vstupu do areálu několik kroků od parkoviště.

Na Černé hoře investovali hlavně do techniky. Realizován je nákup dvou nových roleb, které přispějí k dalšímu zkvalitnění sjezdovek, a také nákup osmi nových sněhových děl. Starší typy budou z Černé hory přesunuty do Černého dolu.

Skiareál v Peci pod Sněžkou investoval do dětského parku Klondike na Zahrádkách a dokončil pro letošní sezonu snowpark pro free lyžování na Javoru.

V Rokytnici nad Jizerou pomáhají s výrobou umělého sněhu tři nová děla, jinak žádné větší investice letos nebyly. Zajímavou novinkou pro lyžaře ale může být možnost sledovat na internetu množství ujetých kilometrů. „Podle čísla jízdenky se přes stránky skiareálu může každý podívat, kolik najezdil, s jakým převýšením a na kterých zařízeních. Povedeme také žebříček sta nejlepších lyžařů a ten, kdo v této sezoně ujede za den nejvíc, bude tu příští lyžovat zadarmo,“ potvrdila mluvčí Renata Žalská.

Také v Harrachově došlo k několika změnám. Nejvýraznější jsou investice do umělého zasněžování, zejména pro malé lyžaře pak bude důležité dětské hřiště u dolní stanice lanovky.

Zcela novou rolbou disponuje od nové sezony lyžařský areál Arrakis v Prkenném Dole u Žacléře.

Velkou novinkou je v Krkonoších také osm tras pro skialpinisty, které připravila Správa KRNAP na základě spolupráce s Horskou službou a Českou asociací horských vůdců. Trasy jsou přístupné v případě, že je dostatek sněhu (alespoň 30 cm zhutněného sněhu tam, kde trasa vede mimo cestu). Seznam a podrobné charakteristiky včetně map, GPS souřadnic a upozornění na orientačně problematická místa i místa nebezpečná kvůli terénu či nebezpečí lavin lze nalézt na www.krnap.cz/popis-tras.