Robin Böhnisch, poslanec Parlamentu ČR (ČSSD):

„Výsledek voleb je třeba respektovat. Miloš Zeman bude i můj prezident. Snad se mu alespoň zčásti podaří zasypat příkopy mezi lidmi, které se během posledních týdnů ještě prohloubily. I proto přeji Milošovi Zemanovi v jeho nejvyšší ústavní funkci mnoho zdaru. A pokud si z výsledku voleb mám pro sebe odnést něco pozitivního, je to přesvědčení, že Miloš Zeman jako zastánce standardní parlamentní demokracie bude umět odkázat do patřičných mezí nikým nevolené podivínské miliardáře, kteří tu chtějí v poslední době ať evolucí nebo revolucí zavádět prapodivné režimy, které mají s demokracií pramálo společného."

Jan Farský, poslanec Parlamentu ČR (TOP 09 a starostové), starosta Semil:

„Výsledek je třeba respektovat. Miloš Zeman má mandát, byl zvolen do ústavní funkce a bude prostě prezidentem. Osobně ke všem volbám obecně chci říct, že je lepší čestně prohrát, než se muset stydět za vítězství. Jsem rád, že jsem podporoval kandidáta, který vedl slušnou a férovou kampaň, který prokázal její transparentní financování a velmi si ho vážím. I když jsem cítil, že už byl včera Karel Schwarzenberg unaven, atmosféra kolem něj byla skvělá a jsem rád, že jsem ji mohl zažít."

Jan Patzelt, starosta Malé Úpy (Nezávislý):

„Já jsem Miloše Zemana volil, takže jsem rád, že ve volbách zvítězil a stane se českým prezidentem. V současné době už nejsem členem Strany Práv Občanů – Zemanovci. Vystoupil jsem z ní, protože jsem se rozhodl pro nezávislost. Při posledních senátních volbách jsem dal hlas koalici TOP 09 a Starostové, a to především z toho důvodu, že šlo o regionální osobnosti z východních Krkonoš, které jsem chtěl podpořit. Prezidentská volba je však jiná. A tak v tomto případě můj hlas patřil Miloši Zemanovi."