VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co se vám na kandidátech na prezidenta nejvíc líbí?

Východní Čechy /ANKETA/ - V pátek se otevřou volební místností a už v sobotu odpoledne bude jasné, kdo z dvojice Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg na příštích pět let přesune své sídlo na Pražský hrad.

24.1.2013 1
SDÍLEJ:

Karel SchwarzenbergFoto: Deník/Divíšek Martin

Minulostí se stane i volební kampaň, jež do volby prezidenta vnesla vlnu emocí, kterou jsme dosud byli zvyklí vídat jen v zemích, kde přímá volba prezidenta není novinkou, ale tradicí. Odhalují ji i naše ankety, které postupně přinášíme. Pátrali jsme mezi poslanci a senátory, ptáme se i náhodně oslovených lidí. Ve středu jsme se čtyřiadvaceti Východočechů zeptali na to, co jim na Miloši Zemanovi a Karlu Schwarzenbergovi vadí, a ve čtvrtek se vyjadřují  k tomu, co se jim na nich naopak líbí.

Na pátek ještě připravujeme anketu s dětmi. Těch se zeptáme na to, co by podle nich měl prezident umět ze všeho nejlépe.

Martin Brunner, 59 let, hudebník, Hradec Králové:
Na jedné straně je slušný, decentní člověk s chováním diplomata, pan Schwarzenberg, na druhé straně inteligentní hrubián, pan Zeman. Rodiče mě vychovali ke slušnosti. Miloše Zemana si jako prezidenta nedovedu představit.

Aleš Dryml, 33 let, plochodrážní závodník, Pardubice:
Oba jsou velice inteligentní, pan Zeman umí být vtipný, jeho bonmoty jsou slavné. Jen se obávám, že by s tím neměl v zahraničí moc úspěch. Spíš budu volit pana Karla. Je to stálice, nemění se jeho vystupování ani názory a umí být přirozený.

Radek Hochmeister, 30 let, profesionální fotbalista, Hradec Králové:
Jak na Miloši Zemanovi, tak na Karlu Schwarzenbergovi oceňuji, že mají stále stejný názor a nemění ho. Oba jsou tím pádem pro mě čitelní a vím, co od nich mohu čekat. Pro voliče je tak snadnější se rozhodnout koho pošlou na Hrad.

Jana Kubáčová, 55 let, Rychnov nad Kněžnou:
U Karla Schwarzernberga bych vyzvedla především jeho osobnost. Možná je ale spíše osobností pro svět než pro naši republiku. Jméno má spíše ve světě než u nás. K Miloši Zemanovi se raději nebudu vyjadřovat.

Milan Novák, 59 let, Rychnov nad Kněžnou:
Na kandidátu Miloši Zemanovi oceňuji především to, že už má nějakou praxi z dřívějšího politického života. Ovšem na Karlu Schwarzenbergovi vůbec nic pozitivního nevidím. Prostě ho nemám rád.

Luboš Remplík, 27 let, webdesigner, Hradec Králové:
Na Karlu Schwarzenbergovi se mi líbí, že ve své kampani neútočí proti druhému kandidátovi. Velkou předností je také jeho upřímnost a férovost. Na jeho soupeři, Miloši Zemanovi, jsem nenašel nic, co by se mi líbilo.

Ondřej Nedvídek, 26 let, webdesigner, Hradec Králové:
Na Miloši Zemanovi se mi líbí jeho smysl pro humor a proslulé bonmoty. I s jeho názory víceméně souhlasím, jen je problém, že mu nevěřím. Karel Schwarzenberg se mi líbí, že je svůj a i když mu není vše rozumět, tak myšlenka je vždy jasná. Nemění názory a nepřekrucuje pravdu.

Kristýna Kociánová, 27 let, herečka, Hradec Králové:
Podporuji Karla Schwarzenberga. Pan Karel je světlo naší budoucnosti, kterému se dá po dlouhé tmě věřit a jeho lehký vtip, rovnost a nadhled, které prokázal ve všech předvolebních vystoupeních, to jenom dokazují. Na druhém kandidátovi se mi nelíbí nic.

Josef Pojezdný, 52 let, právník, Dvůr Králové nad Labem:
Na Miloši Zemanovi se mi toho líbí málo. Na panu Schwarzenbergovi jde o to, že je to osoba slušná, stálá v názorech  a má za sebou život, který skýtá záruku dobrého chování, a to i v zahraničí. Našemu státu by nedělal ostudu.

Alena Michnová, 30 let, zaměst. moto firmy, Jičín:
Nakonec budu volit Miloše Zemana, ale ne proto, že by se mi na něm něco líbilo, že bych ho měla ráda nebo mi byl jakkoliv sympatický. V této chvíli jde pro mě skutečně o výběr ze dvou zel. Jsem nucena volit to menší.

Jan Slowiak, 54 let, trenér BK JIP Pardubice:
Pan Schwarzenberg je mým favoritem. Líbí se mi jeho velký nadhled a to, že se nenechá stáhnout do osobních útoků, nikomu nic nevrací. Pro mě je to osobnost se státnickou důstojností. U pana Zemana pak považuji za plus jeho smysl pro humor.

Petra Koubková, 26 let, asistentka, Dolní Roveň:
U Karla Schwarzenberga je 
vidět, že se díky funkci ministra zahraničí umí pohybovat mezi státníky, což považuji za důležitou vlastnost. Na druhé straně, Miloš Zeman si hodně lidí získává především svým vtipem a „lidovějším" chováním.

Jaroslav Němec, 39 let, skladník, Bystré:
Budu volit Miloše Zemana. Myslím, že je to liberál a má zkušenosti v politice. V některých ohledech je na levici, v jiných na pravici. Miloše Zemana znám i osobně, je to výborný člověk a lidumil. Podle mě se Karel Schwarzenberg na post prezidenta nehodí.

Josef Gracias, 44 let, ředitel agr. kom., Svojanov:
Na prezidentských kandidátech se mi líbí, že jsou to vzdělaní lidé s rozhledem. K volbám půjdu, je to moje demokratická možnost. Ještě nyní zvažuji, koho budu volit. Ale pravděpodobně zvolím člověka, který bude mít blíž k venkovu a k zemědělcům.

Simona Chalupová, 46 let, ředitelka muzea, Chrudim:
Na Zemanovi se mi nelíbí nic. Karel Schwarzenberg se v politice pohybuje velmi dlouho a obratně. Mohl by napravit věci, které Klaus zbabral na mezinárodním poli. Má dobré kontakty a věci by mohl dát do pořádku. Je schopen akceptovat potřeby mladých lidí.

Taťána Hejlová, 51 let, podnikatelka, Česká Třebová:
Na Miloši Zemanovi nemohu najít nic, co by se mi líbilo. Na Karlu Schwarzenbergovi se mi líbí, že si jako aristokrat váží poctivé práce a vždy se musel umět o lidi postarat. Nepotřebuje rozkrádat republiku, má dost svých majetků. Nelže a neslibuje nemožné.

Petr Wagenknecht, 42 let, fotograf, Ústí nad Orlicí:
Ač mi není Miloš Zeman sympatický, umí být vtipný, sebejistý, je určitě inteligentní, není nikdy zaskočený. Na Karlu Schwarzenbergovi se mi toho líbí hodně: jeho spojení s Václavem Havlem, jeho image, vlastenectví, pokora, klid a vyrovnanost, umí se omluvit.

Josef Pejchal, 33 let, herec, Pardubice:
Důvodem, proč půjdu i ve druhém kole k volbám, je, že chci podpořit Karla Schwarzenberga. Je mi sympatický, důvěřuji mu a za dobu, kterou se pohybuje v politice, mě nezklamal. Prezidenta bych si chtěl vážit a Karla Schwarzenberga v této funkci bych si opravdu vážil.

Miloš Malý, 35 let, kouzelník, Náchod:
U obou kandidátů se nechá vyzdvihnout, že umějí komunikovat a pohotově reagovat. Jeden z nich ale bere urážky na svou osobu s nadhledem a nenechá se vyprovokovat, proto si myslím, že by naši republiku reprezentoval v zahraničí lépe.

Iva Vajsarová, 24 let, studentka, Velké Poříčí:
Miloš Zeman je vynikající řečník a Karel Schwarzenberg má výborné zahraniční styky a je ve světě uznávaný, což by byl pro naši zemi přínos. I když žil za totality v cizině, tak intenzivně podporoval československý disent. Oba umějí pohotově reagovat na položené otázky.

Jan Lašek, 63 let, psycholog, Hradec Králové:
Od doby, co zemřel tatíček Masaryk, geniálního prezidenta nenajdeme. Na současných prezidentských kandidátech si mi líbí především to, že se rozhodli do souboje o Hrad jít a chtějí prezidentskou funkci vykonávat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Jaroslav Bušta, 27 let, kastelán, Slatiňany:
Na Karlu Schwarzenbergovi se mi líbí, že i když má léta zkušeností, tak má stále moderní přístup k lidem. Dokáže oslovit seniory i teenagery. Líbí se mi styl jeho kampaně a jeho vyjadřování. Mluví totiž srozumitelně ve smyslu významu toho, co říká.

Žaneta Dolanová, 41 let, podnikatelka, Žacléř:
Na Karlu Schwarzenbergovi oceňuji zkušenosti s řízením svého majetku, potažmo firmy, a to se může kladně projevit i ve funkci prezidentské. Je to důstojný, vzdělaný člověk který ví, co dělá. Miloše Zemana jsem nikdy nemusela a vůbec ho neřeším.

Veronika Kumstová, 23 let, laborantka, Chvalkovice:
Líbí se mi kampaň Karla Schwarzenberga. Považuji ji za vtipnou. Na Miloši Zemanovi se mi však nelíbí nic. V prvním kole jsem volila Zuzanu Roithovou a mám problém na těchto obou postupujících kandidátech najít něco pozitivního.

Autor: Redakce

24.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 25 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol UČITEL/KA 1. STUPNĚ SE ZNALOSTÍ VÝUKY AJ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: samostatnost, kreativita, praxe a výuka v odděleních vítána, , specializace: předpoklady podle zák. č. 563/2004 Sb., , malý počet žáků, , kontakt: e-mailem, telefonicky. Pracoviště: Krkonošská základní škola a mateřská škola vítkovice, okres semily, 512 38 Vítkovice v Krkonoších. Informace: Zuzana Hartmanová, +420 775 966 237.

Výroba - Ostatní strojírenští technici Technolog pro 23 000 Kč

Ostatní strojírenští technici Technolog pro obrábění. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme praxi min. 3 roky ve strojírenském oboru, ŘP sk. B, PC uživatelsky, schopnost práce v týmu, komunikativnost., Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na závodní stravování, odměny za pracovní a životní jubilea, hrazení školení vč. jazykových kurzů. Pracoviště: Tmw, a.s., pracoviště, Nedbalova, č.p. 573, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Jan Mirský, +420 602 402 724.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PROVOZNÍ ELEKTRIKÁŘ - SO nebo ÚSO vzdělání v oboru, platná vyhl. 50/78 Sb., praxe v oboru nutná, Náplň práce: elektrúdržba strojů, Nabízíme : příspěvek na stravování, prac. poměr na dobu určitou ( 1 rok) s možností prodloužení. Pracoviště: La linea s.r.o. - pracoviště, Elišky Krásnohorské, č.p. 1585, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Miroslav Fiala, +420 499 311 131.

Výroba - Výroba Tiskaři 20 000 Kč

Tiskaři Tiskař textilu na rotačním tiskacíám stroji. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TISKAŘ TEXTILU - na rotačním tiskacím stroji, vyuč. v oboru, praxe v oblasti výroby textilu, manuální zručnost, spolehlivost, barvocit, Nabízíme: příspěvek na stravování, prac. poměr na dobu určitou ( 1 rok) s možností prodloužení, jednosměnný provoz, v případě dvousměnný provoz. Pracoviště: La linea s.r.o., Elišky Krásnohorské, č.p. 1585, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Informace: Jaroslav Rychlovský, +420 499 311 131.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Lyžař neměl helmu a po nárazu do stromu zemřel

Ilustrační foto

Kradli v obchoďácích, lup poté prodávali kolemjdoucím

Pět třetin bez gólu! Střelecký zmar Vrchlabským ukončil sezonu

Vrchlabí - Podkrkonošskému regionu pro letošek hokejová sezona skončila. Po Trutnovu a Dvoru Králové se s účinkováním v play off druhé ligy loučí také vrchlabští hráči, kteří ve čtvrtfinále nestačili na Jablonec.

Z desítky bude stovka

Harrachov - „Nikde jinde to nenajdete. A teď to bude ještě větší,“ míní někdejší harrachovský lesník a velký znalec jak hor, tak zdejších tradic, Petr Kadleček. 

Děti bavila loutková představení. Proběhl 28. ročník Turnovského drahokamu

Turnov - Diváci Turnovského drahokamu ocenili soubor z Lázní Bělohrad, u poroty zvítězil loutkář z Jablonce.

Česko v noci opět sevřely rekordní mrazy. Má se postupně oteplovat

Česko má za sebou další mrazivou noc, na dnešní první jarní den padly teplotní rekordy na 23 ze 147 stanic, které měří aspoň 30 let. Mezi těmito stanicemi nejnižší teplotu zaznamenali meteorologové v Bedřichově v Jizerských horách, kde teploměr ukázal minus 15,2 stupně Celsia.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT