VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co se vám na kandidátech na prezidenta nejvíc líbí?

Východní Čechy /ANKETA/ - V pátek se otevřou volební místností a už v sobotu odpoledne bude jasné, kdo z dvojice Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg na příštích pět let přesune své sídlo na Pražský hrad.

24.1.2013 1
SDÍLEJ:

Karel SchwarzenbergFoto: Deník/Divíšek Martin

Minulostí se stane i volební kampaň, jež do volby prezidenta vnesla vlnu emocí, kterou jsme dosud byli zvyklí vídat jen v zemích, kde přímá volba prezidenta není novinkou, ale tradicí. Odhalují ji i naše ankety, které postupně přinášíme. Pátrali jsme mezi poslanci a senátory, ptáme se i náhodně oslovených lidí. Ve středu jsme se čtyřiadvaceti Východočechů zeptali na to, co jim na Miloši Zemanovi a Karlu Schwarzenbergovi vadí, a ve čtvrtek se vyjadřují  k tomu, co se jim na nich naopak líbí.

Na pátek ještě připravujeme anketu s dětmi. Těch se zeptáme na to, co by podle nich měl prezident umět ze všeho nejlépe.

Martin Brunner, 59 let, hudebník, Hradec Králové:
Na jedné straně je slušný, decentní člověk s chováním diplomata, pan Schwarzenberg, na druhé straně inteligentní hrubián, pan Zeman. Rodiče mě vychovali ke slušnosti. Miloše Zemana si jako prezidenta nedovedu představit.

Aleš Dryml, 33 let, plochodrážní závodník, Pardubice:
Oba jsou velice inteligentní, pan Zeman umí být vtipný, jeho bonmoty jsou slavné. Jen se obávám, že by s tím neměl v zahraničí moc úspěch. Spíš budu volit pana Karla. Je to stálice, nemění se jeho vystupování ani názory a umí být přirozený.

Radek Hochmeister, 30 let, profesionální fotbalista, Hradec Králové:
Jak na Miloši Zemanovi, tak na Karlu Schwarzenbergovi oceňuji, že mají stále stejný názor a nemění ho. Oba jsou tím pádem pro mě čitelní a vím, co od nich mohu čekat. Pro voliče je tak snadnější se rozhodnout koho pošlou na Hrad.

Jana Kubáčová, 55 let, Rychnov nad Kněžnou:
U Karla Schwarzernberga bych vyzvedla především jeho osobnost. Možná je ale spíše osobností pro svět než pro naši republiku. Jméno má spíše ve světě než u nás. K Miloši Zemanovi se raději nebudu vyjadřovat.

Milan Novák, 59 let, Rychnov nad Kněžnou:
Na kandidátu Miloši Zemanovi oceňuji především to, že už má nějakou praxi z dřívějšího politického života. Ovšem na Karlu Schwarzenbergovi vůbec nic pozitivního nevidím. Prostě ho nemám rád.

Luboš Remplík, 27 let, webdesigner, Hradec Králové:
Na Karlu Schwarzenbergovi se mi líbí, že ve své kampani neútočí proti druhému kandidátovi. Velkou předností je také jeho upřímnost a férovost. Na jeho soupeři, Miloši Zemanovi, jsem nenašel nic, co by se mi líbilo.

Ondřej Nedvídek, 26 let, webdesigner, Hradec Králové:
Na Miloši Zemanovi se mi líbí jeho smysl pro humor a proslulé bonmoty. I s jeho názory víceméně souhlasím, jen je problém, že mu nevěřím. Karel Schwarzenberg se mi líbí, že je svůj a i když mu není vše rozumět, tak myšlenka je vždy jasná. Nemění názory a nepřekrucuje pravdu.

Kristýna Kociánová, 27 let, herečka, Hradec Králové:
Podporuji Karla Schwarzenberga. Pan Karel je světlo naší budoucnosti, kterému se dá po dlouhé tmě věřit a jeho lehký vtip, rovnost a nadhled, které prokázal ve všech předvolebních vystoupeních, to jenom dokazují. Na druhém kandidátovi se mi nelíbí nic.

Josef Pojezdný, 52 let, právník, Dvůr Králové nad Labem:
Na Miloši Zemanovi se mi toho líbí málo. Na panu Schwarzenbergovi jde o to, že je to osoba slušná, stálá v názorech  a má za sebou život, který skýtá záruku dobrého chování, a to i v zahraničí. Našemu státu by nedělal ostudu.

Alena Michnová, 30 let, zaměst. moto firmy, Jičín:
Nakonec budu volit Miloše Zemana, ale ne proto, že by se mi na něm něco líbilo, že bych ho měla ráda nebo mi byl jakkoliv sympatický. V této chvíli jde pro mě skutečně o výběr ze dvou zel. Jsem nucena volit to menší.

Jan Slowiak, 54 let, trenér BK JIP Pardubice:
Pan Schwarzenberg je mým favoritem. Líbí se mi jeho velký nadhled a to, že se nenechá stáhnout do osobních útoků, nikomu nic nevrací. Pro mě je to osobnost se státnickou důstojností. U pana Zemana pak považuji za plus jeho smysl pro humor.

Petra Koubková, 26 let, asistentka, Dolní Roveň:
U Karla Schwarzenberga je 
vidět, že se díky funkci ministra zahraničí umí pohybovat mezi státníky, což považuji za důležitou vlastnost. Na druhé straně, Miloš Zeman si hodně lidí získává především svým vtipem a „lidovějším" chováním.

Jaroslav Němec, 39 let, skladník, Bystré:
Budu volit Miloše Zemana. Myslím, že je to liberál a má zkušenosti v politice. V některých ohledech je na levici, v jiných na pravici. Miloše Zemana znám i osobně, je to výborný člověk a lidumil. Podle mě se Karel Schwarzenberg na post prezidenta nehodí.

Josef Gracias, 44 let, ředitel agr. kom., Svojanov:
Na prezidentských kandidátech se mi líbí, že jsou to vzdělaní lidé s rozhledem. K volbám půjdu, je to moje demokratická možnost. Ještě nyní zvažuji, koho budu volit. Ale pravděpodobně zvolím člověka, který bude mít blíž k venkovu a k zemědělcům.

Simona Chalupová, 46 let, ředitelka muzea, Chrudim:
Na Zemanovi se mi nelíbí nic. Karel Schwarzenberg se v politice pohybuje velmi dlouho a obratně. Mohl by napravit věci, které Klaus zbabral na mezinárodním poli. Má dobré kontakty a věci by mohl dát do pořádku. Je schopen akceptovat potřeby mladých lidí.

Taťána Hejlová, 51 let, podnikatelka, Česká Třebová:
Na Miloši Zemanovi nemohu najít nic, co by se mi líbilo. Na Karlu Schwarzenbergovi se mi líbí, že si jako aristokrat váží poctivé práce a vždy se musel umět o lidi postarat. Nepotřebuje rozkrádat republiku, má dost svých majetků. Nelže a neslibuje nemožné.

Petr Wagenknecht, 42 let, fotograf, Ústí nad Orlicí:
Ač mi není Miloš Zeman sympatický, umí být vtipný, sebejistý, je určitě inteligentní, není nikdy zaskočený. Na Karlu Schwarzenbergovi se mi toho líbí hodně: jeho spojení s Václavem Havlem, jeho image, vlastenectví, pokora, klid a vyrovnanost, umí se omluvit.

Josef Pejchal, 33 let, herec, Pardubice:
Důvodem, proč půjdu i ve druhém kole k volbám, je, že chci podpořit Karla Schwarzenberga. Je mi sympatický, důvěřuji mu a za dobu, kterou se pohybuje v politice, mě nezklamal. Prezidenta bych si chtěl vážit a Karla Schwarzenberga v této funkci bych si opravdu vážil.

Miloš Malý, 35 let, kouzelník, Náchod:
U obou kandidátů se nechá vyzdvihnout, že umějí komunikovat a pohotově reagovat. Jeden z nich ale bere urážky na svou osobu s nadhledem a nenechá se vyprovokovat, proto si myslím, že by naši republiku reprezentoval v zahraničí lépe.

Iva Vajsarová, 24 let, studentka, Velké Poříčí:
Miloš Zeman je vynikající řečník a Karel Schwarzenberg má výborné zahraniční styky a je ve světě uznávaný, což by byl pro naši zemi přínos. I když žil za totality v cizině, tak intenzivně podporoval československý disent. Oba umějí pohotově reagovat na položené otázky.

Jan Lašek, 63 let, psycholog, Hradec Králové:
Od doby, co zemřel tatíček Masaryk, geniálního prezidenta nenajdeme. Na současných prezidentských kandidátech si mi líbí především to, že se rozhodli do souboje o Hrad jít a chtějí prezidentskou funkci vykonávat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Jaroslav Bušta, 27 let, kastelán, Slatiňany:
Na Karlu Schwarzenbergovi se mi líbí, že i když má léta zkušeností, tak má stále moderní přístup k lidem. Dokáže oslovit seniory i teenagery. Líbí se mi styl jeho kampaně a jeho vyjadřování. Mluví totiž srozumitelně ve smyslu významu toho, co říká.

Žaneta Dolanová, 41 let, podnikatelka, Žacléř:
Na Karlu Schwarzenbergovi oceňuji zkušenosti s řízením svého majetku, potažmo firmy, a to se může kladně projevit i ve funkci prezidentské. Je to důstojný, vzdělaný člověk který ví, co dělá. Miloše Zemana jsem nikdy nemusela a vůbec ho neřeším.

Veronika Kumstová, 23 let, laborantka, Chvalkovice:
Líbí se mi kampaň Karla Schwarzenberga. Považuji ji za vtipnou. Na Miloši Zemanovi se mi však nelíbí nic. V prvním kole jsem volila Zuzanu Roithovou a mám problém na těchto obou postupujících kandidátech najít něco pozitivního.

Autor: Redakce

24.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 000 Kč Číšníci a servírky ČÍŠNÍK, SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 38000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KRÁTKÝ-DLOUHÝ TÝDEN, NEBO DLE DOHODY, 9-14 HODIN PRACOVNÍ DOBA, , kontakt: e-mailem, telefonicky. Pracoviště: Restaurace plaudit s.r.o., Bezručova, č.p. 698, 511 01 Turnov 1. Informace: Bláha, +420 776 126 618. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 25 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař (kromě šéfkuchařů). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Felicity hotels s.r.o. - hotel sněžka, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Tomáš Vykroubal, +420 775 137 283. Výroba - Výroba Seřizovači 25 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obsluha pálícího stroje. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA PÁLÍCÍHO STROJE, •pálení plechových tabulí a klenutých den tlakových nádob, dle plánu práce, •manipulace s materiálem od stroje a ke stroji, •dodržování fronty práce, •ve spolupráci s údržbou a vedoucím úseku komplexní, správa pálícího stroje, Požadujeme:, •středoškolské vzdělání nebo vyučení s maturitou, •znalost čtení technické dokumentace, •samostatnost a technické myšlení, •zkušenost s programováním CNC a praxe na obdobné, pozici výhodou, •jeřábnický a vazačský průkaz výhodou, •loajalitu, flexibilitu a ochotu pracovat přesčas, Nabízíme:, •nadstandardní mzdu – s progresivní motivační složkou, (za roky práce pro firmu, za kvalifikace a další ..), •dlouhodobou perspektivu uplatněné ve strojírenské firmě s exportním zaměřením, •firemní benefity: 5.000 Kč ročně do Cafeterie na kulturu, sport a volný čas dle vlastního výběru, dovolená 22 – 25 dní, dotované obědy ve vlastní jídelně, příspěvek na penzijní připojištění, bezplatná závodní preventivní péče a očkování proti chřipce, bezplatné profesní kurzy a mnoho dalších benefitů, •pomoc při zajištění ubytování v penzionu, s příspěvkem na ubytování pro bydlící mimo region, •nástup dohodou, V případě Vašeho zájmu zašlete strukturovaný životopis, na níže uvedenou adresu:, Mgr. Bc. Dagmar Papíková, personální manažer,, KASPER KOVO s. r. o., Žitná 476, 541 03 Trutnov, TEL.: +420 499 827 163, MOB.: +420 731 192 923, MAIL: d.papikova@kasperkovo.cz, WEB: www.kasperkovo.cz | kaspergroup.cz. Pracoviště: Kasper kovo s.r.o., Žitná, č.p. 476, 541 03 Trutnov 3. Informace: Dagmar Papíková, +420 499 827 163,731 192 923. Management - Management Ředitel 40 000 Kč Řídící pracovníci ve zpracovatelském průmyslu Vedoucí provozu CNC. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ PROVOZU CNC, Popis pracovní pozice:zodpovědnost za řízení výrobních středisek CNC zpracování, plechu v nepřetržitém provozu v rozsahu: laserové řezání,ohraňovací lisy, vysekávačka, zodpovědnost za jednotlivá střediska, včetně jejich mistrů, přehled a řízení toku materiálu a výrobků mezi jednotlivými středisky, plnění termínů zakázek a efektivní využívání kapacitních zdrojů, Požadujeme: SŠ/VŠ vzdělání strojního zaměření, praxe v oboru minimálně 3 roky – výhodou, výborné organizační schopnosti, zkušenosti s vedením kolektivu (předpoklad cca 50 zaměstnanců), uživatelskou znalost MS OFFICE, řidičský průkaz skupiny B, flexibilitu, zodpovědnost, organizační schopnosti, vysoké pracovní nasazení., Nabízíme: nadstandardní mzdu – s progresivní motivační složkou, (za roky práce pro firmu, za kvalifikace a další ..), dlouhodobou perspektivu uplatněné ve strojírenské firmě s exportním zaměřením, firemní benefity: 5.000 Kč ročně do Cafeterie na kulturu, sport a volný čas dle vlastního výběru, dovolená 22 – 25 dní, dotované obědy ve vlastní jídelně, dotované občerstvení z výdejních automatů, příspěvek na penzijní připojištění,, stravenky a cestovné na mimořádné směny, bezplatné, profesní kurzy, vstupenky na kulturní akce, pracovní volno, navíc s náhradou mzdy při mimořádných životních událostech a mnoho dalších benefitů, pomoc při zajištění ubytování v penzionu, s příspěvkem, na ubytování pro bydlící mimo region, nástup dohodou. , V případě Vašeho zájmu zašlete strukturovaný životopis, na níže uvedenou adresu:, Mgr. Bc. Dagmar Papíková, personální manažer,, KASPER KOVO s. r. o., Žitná 476, 541 03 Trutnov, TEL.: +420 499 827 163, MOB.: +420 731 192 923, MAIL: d.papikova@kasperkovo.cz, WEB: www.kasperkovo.cz | kaspergroup.cz. Pracoviště: Kasper kovo s.r.o., Žitná, č.p. 476, 541 03 Trutnov 3. Informace: Dagmar Papíková, +420 499 827 163,731 192 923.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobota bude patřit v horském středisku akci Zelený Špindl.

Dobrovolníci uklidí špindlerovské sjezdovky

Herec Pavel Nový patří mezi tradiční členy sestavy Boudy Máma.

Herci uvaří v Peci guláše, zástěru si chystají Nový, Dlouhý a Rašilov

Hasiči evakuovali obyvatele panelového domu. Kvůli vodě a ohni

Trutnov - Jedenadvacet lidí evakuovali hasiči z panelového domu v Úpské ulici. Jejich čtvrteční odpolední zásah si nejprve vyžádala voda, vytékající z bytů. Zároveň došlo v prostoru stoupaček k zahoření elektroinstalace poté, co tekoucí voda způsobila zkrat.

Muž stíhaný za milionové podvody byl dopaden v Chorvatsku

Trutnov - Policisté vypátrali muže, po kterém bylo téměř dva roky vyhlášeno celostátní pátrání a byl na něj vydán evropský i mezinárodní zatýkač. Ukrýval se v Chorvatsku, policie ho zadržela na ostrově Pag.

Rybí hřbitov na Rozkoši. Přežily horké léto, nepřežily stěhování

Česká Skalice  - Stovky stříbřitých těl malých rybiček ve čtvrtečních paprscích slunce začínaly rychle osychat na břehu Rozkoše nedaleko místního Jachtklubu, kam je vyplavila voda. Podle slov technika Východočeskéhoúzemního svazu Jana Pohla se ale nejedná o úhyn spojený s teplem a nedostatečným okysličováním vody. S největší pravděpodobností se jedná o rybky, které byly na Rozkoš přepraveny z nádrže Zákraví na Rychnovsku.

Nejdřív Den zdraví v nemocnici, pak otevření náměstí

Vrchlabí - Den zdraví pro veřejnost pořádá v sobotu od 11 do 15 hodin Nemocnice Vrchlabí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT