Aktuální úspěchy na soutěžích kategorie hobby freestyle začaly trutnovské tanečnice sbírat na konci března. Před třemi týdny vše vrcholilo. Juniorky (12 až 16 let) vybojovaly prvenství na mistrovství Čech. O týden později žákyně (8 až 12 let) vyhrály republikový šampionát. První červnový víkend si připsaly dvojité prvenství. Vyhrály totiž dětskou i juniorskou kategorii na finále Czech Dance Cup v Mladé Boleslavi.

„Starší děvčata uspěla se skladbou Moon Witches (Měsíční čarodějky), mladší coby tancující víly na pohádkové téma Zvonilka a Tvor netvor,“ upřesnila trenérka a choreografka Petra Nosková.

Taneční kroužek Angels působí pod Střediskem volného času v Trutnově, kde se skupinou Petře Noskové pomáhá její pravá ruka Nikola Bezdíčková. V posledních letech pravidelně sbíral úspěchy na okolních pohárových soutěžích. „Hodně jsme si věřili a zkusili letos velkou postupovou republikovou soutěž. Máme velkou radost, že se nám to povedlo a prokousali jsme se až na konec s nádherným výsledkem,“ dodala Nosková.

Show dance je mixem různých tanečních stylů. Umožňuje tanečníkům nejen tančit, ale také hrát a divadelně vyjadřovat určitou tématiku.

Mohlo by vás také zajímat: Noví praktičtí lékaři otevřeli v Trutnově ordinaci, přihlásilo se tisíc pacientů

Zdroj: Deník/Jan Braun