Na osmi linkách se budou vyrábět senzory oxidů dusíků ve výfukových plynech, ročně až osm milionů kusů. Další dvě linky mají vyrábět tištěné spoje. Vše podle nejnovějšího trendu - s digitálně řízenými roboty, kteří místo lidí vykonávají opakující se a méně jednoduché činnosti. „Nová hala na celkové výrobní ploše 3 000 m2 hojně využívá prvky Průmyslu 4.0 a ve výrobě se uplatňuje pokročilá robotizace i automatizace,“ oznámilo vedení firmy.

Firma v Trutnově dosud pro automobilky vyráběla zejména turbodmychadla, vysokotlaká čerpadla a ventily pro recirkulaci výfukových plynů. Po aktuálním rozšíření továrny chce ještě v letošním roce vyrobit asi 21 milionů součástek. Počet zaměstnanců se má díky dvě stovkám nových pozic zvýšit na dva tisíce.

Součástí nového objektu v továrně jsou také kanceláře, zasedací místnosti, tréninkové centrum a sociální zázemí. Pro zaměstnance budou připraveny neformální i odpočinkové zóny, tréninkové centrum, fotbalové hřiště a stolní tenis ve výrobních prostorách. „V době nízké nezaměstnanosti je pro nás nábor zaměstnanců nelehkým úkolem a jejich spokojenost je pro nás zásadní. Naším cílem je zajistit, aby areál celého závodu nebyl pouze pracovním místem, ale také příjemným prostředím,“ uvedl Lukáš Rosůlek, ředitel trutnovského závodu.

Elektrotechnický průmysl je v Trutnově klíčovým odvětvím. Na působení někdejšího ZPA dnes navazuje osm firem - dosahují ročního obratu 13 miliard korun a zaměstnávají přes 4600 lidí.