Skupinu přihlášených účastníků vždy doprovázejí průvodci, a to během každého týdne na dvou trasách. Jedna je určena pro rodiny s dětmi a druhá pro náročnější cyklisty. Vyjížďky se konají každé úterý a čtvrtek až do konce srpna a lidé se na ně musí předem přihlásit.

„Zda s námi účastníci projedou celou trasu, nebo pouze její část, záleží pouze na nich. S výběrem zájemcům samozřejmě poradíme,“ deklarují pořadatelé akce, která nese název Léto na kole. Ti, kteří projedou celou trasu a vrátí se do Jilemnice, obdrží v Informačním centru poukázku do pizzerie na nápoj k jídlu zdarma.

Podmínkou pro účastníky výletů je základní cyklistická výbava a sada na opravu defektů. Dnešní výlet startuje v deset hodin u informačního centra Jilemnice a jede se přes Roztoky do Kruhu. V úterý pořadatelé zvou zájemce na náročnou trasu. Povede z Jilemnice, kde je start v 6.30 na nádraží, do Trutnova, na Rýchory a zpět. Příští čtvrtek se mohou rodiny s dětmi vydat na Benecko. Start je se u informačního centra v 9 hodin.