Základem systému tras je páteřní linka Pomezní Boudy – Harrachov. Obě střediska jsou propojena vždy dvakrát v každém směru. První spoje odjíždějí v 7 resp. 7.25 hodin, odpolední v 16.25 resp. 16.35 hodin.

Každé z cílových či nástupních míst nabízí cyklistům zajímavé možnosti. Z Pomezních Bud lze vyrazit například do sousedního Polska. Po dlouhém sjezdu se dostaneme do Kowar, kde lze navštívit nejen informační středisko, ale také expozici tří desítek miniatur zajímavých staveb ze širokého okolí. Přes turistický přechod Niedamirów – Bobr se dostaneme do Žacléře, kde lze na náměstí zajít do Městského muzea se zajímavou expozicí hornictví, národopisu i historie regionu. Dosud pohodlné cestování se odtud mění díky pětikilometrovému výšlapu k Rýchorskému kříži. Za příznivého počasí nám bude odměnou krásný výhled zpět do Polska a na Vraní hory. Do výchozího bodu se lze vrátit přes Horní Lysečiny. Variantou je přes Rýchory sjet k vojenské pevnosti Stachelberg, do Mladých Buků nebo do Horního Maršova.

Z Harrachova se můžeme i s kolem pohodlně vyvézt na Čertovu horu a vydat se na pětadvacetiki­lometrový výlet za výhledy západních Krkonoš. Asi po 200 metrech se dostaneme na cyklotrasu č. 4 (značení KRNAP) a vydáme se okolo Janovy skály, nad Studenovem na Ručičky. Napojíme se na hlavní trasu 1A a přes Dvoračky přejedeme do sedla pod Dvoračkami. Odbočíme vpravo na trasu č. 6 a přes Rezek sjedeme do Hrabačova. Kdo chce pokračovat do výchozího bodu na kole, zatočí vpravo, ostatní mohou počkat na cyklobus (18.40).

V září pojedou cyklobusy vždy ve čtvrtek a o víkendech. Jak na páteřní trase, tak na navazujících linkách z Jilemnice na Mísečky, z Vrchlabí do Špindlu a z Trutnova na Pomezní Boudy. Počet cykloturistů v Krkonoších narůstá a cyklobusy od června do září najedou téměř 60 tisíc kilometrů. Zastavují ve 38 obcích a na 123 autobusových zastávkách. Za uplynulé pětileté období již přepravily zhruba 156 tisíc osob a 18 tisíc jízdních kol. Podrobné jízdní řády lze nalézt na www.krkonose.eu.