U Lubawky se polská S3 v budoucnu napojí na českou dálnici D11. Na české straně, v úseku z Trutnova-Stříteže do Královce, se nyní budou vykupovat pozemky a nemovitosti. Výstavba má začít v roce 2024 a skončit o tři roky později, předpokládaná cena za vybudování úseku dlouhého 21 175 metrů je 11,9 miliardy korun bez DPH.

Povolení realizace silniční stavby na trase Kamienna Góra - Lubawka vydalo Dolnoslezské vojvodství jen pár dní poté, co začala stavba předcházejícího, 16 kilometrů dlouhého úseku od Bolkówa po Kamiennou Góru. Povolení mimo jiné znamená, že potřebné pozemky se stávají majetkem státu a může začít předávka staveniště. K tomu došlo 2. září. Stavba k hranici má být hotová v roce 2023, buduje se přitom systémem Design&Build. Stavební konsorcium vede společnost Mosty Łódź, smlouva byla uzavřena v říjnu 2018.

Rychlostní silnice S3 vede ze Štětína na jih, cestou se napojuje mimo jiné na dálnice A2 z Varšavy na Berlín a A4 z Wroclawi do Drážďan. U Lubawky se v budoucnu napojí na českou dálnici D11. Češi ale staví dálnici se zpožděním, s budováním posledního přes dvacet kilometrů dlouhého úseku od Trutnova k hranici počítají až na léta 2024 až 2027.