Od úterý 17. března bude částečně uzavřena Mateřská škola Trutnov, která provozuje trutnovské školky. Otevřená budou pouze dvě pracoviště, M. Gorkého a Novodvorská, a to jen pro děti ve věku 3-6 let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení.

Městské jesle Trutnov budou od úterý 17. března kompletně uzavřeny. V případě potřeby bude zřízeno pracoviště pro skupinku nejvýše 15 dětí zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení, záleží na předchozí domluvě s ředitelkou jeslí Jaroslavou Andělovou (605747443).

Základní školy R. Frimla a Komenského zajistí péči pro děti ve věku 6-10 let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení.

Úřední hodiny na Městském úřadě Trutnov jsou s účinností od pondělí 16. března stanoveny takto: pondělí a středa od 12.30 do 15.30, platí pro obě pracoviště městského úřadu (Slovanské náměstí, Horská ulice). "Občané budou ve výše uvedené době na pracoviště občanských průkazů, cestovních dokladů a registru vozidel vpouštěni tak, aby nedocházelo k velké koncentraci osob na jednom místě. Pro ostatní je otevřena pouze podatelna, pokladna a Inforecepce," upřesnila Michaela Dědková, mluvčí trutnovské radnice.

V autobusech MHD Trutnov lze jízdné hradit pouze bezhotovostní platbou. Nebudou se otvírat přední dveře u řidiče z důvodu ochrany zdraví řidiče. Až do odvolání je uzavřen sběrný dvůr. Až do odvolání je uzavřen Stacionář mezi mosty Trutnov.

„V pondělí po poledni zasedne Bezpečnostní rada ORP Trutnov. Předpokládám, že další opatření vyplynou z tohoto jednání. Předem děkuji všem občanům, kteří dodržují veškerá pravidla a opatření. Cílem je ochránit zdraví a co nejvíce zamezit možnosti šíření viru,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta Trutnova.

Dvůr Králové nad Labem
Uzavírají se mateřské školy i sběrné dvory

Vzhledem k usnesení Vlády České republiky kvůli šíření onemocnění COVID-19 reaguje město Trutnov dalšími opatřeními:

·       Od zítřka, tedy od úterý 17. března, bude částečně uzavřena Mateřská škola Trutnov. V provozu budou pouze dvě pracoviště, a to M. Gorkého a Novodvorská, a to pouze pro děti ve věku 3-6 let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení.

·       Městské jesle Trutnov budou od zítřka 17. března kompletně uzavřeny. V případě potřeby bude zřízeno pracoviště pro skupinku nejvýše 15 dětí zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení, záleží na předchozí domluvě s ředitelkou jeslí Jaroslavou Andělovou (605747443).

·       Základní školy R. Frimla a Komenského zajistí péči pro děti ve věku 6-10 let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení.

·       Městský psí útulek je pro veřejnost zcela uzavřen.

·       Technické služby Trutnov kompletně uzavřely všechna veřejná WC a městskou tržnici.

Trutnovská nemocnice ruší plánované výkony a vyšetření

Oblastní nemocnice Trutnov s ohledem na aktuální vývoj situace spojené s infekcí Covid-19 ruší s okamžitou platností veškeré plánované operace a vyšetření, která je možné odložit.

Od pondělí bude nemocnice poskytovat zdravotní péči pouze pro akutní pacienty a stavy po operacích. Toto opatření se netýká onkologických pacientů, o které bude nadále pečovat ve stejném rozsahu. Bude zrušen veškerý neakutní provoz v nemocnici. Jedná se o všechny operace, které nejsou nezbytné, a plánovaná vyšetření ve specializovaných ambulancích. Tímto opatřením se nemocnice snaží o zachování schopnosti poskytovat zdravotní péči potřebným pacientům a minimalizovat kontakty na nezbytné minimum. Zároveň žádá všechny pacienty, aby zvážili, jestli jejich návštěva nemocnice je opravdu nutná.

Od pondělí platí také rozhodnutí, vzhledem k rozšíření nákazy koronaviru a ochrany zdraví pacientů, o zákazu přítomnosti otců u porodu.