„Sněhové podmínky nejsou ani na vrcholcích Krkonoš příznivé k uspořádání Krkonošské 70. S ohledem na nedostatek sněhu na většině míst na trase a nejistou předpověď počasí nejsme schopni garantovat dobré podmínky pro závod,“ uvedli v pondělí 4. března organizátoři ze Stopy pro život a trutnovské Lokomotivy.

Organizátoři reagovali na klimatickou situaci už v minulém týdnu, když upravili umístění startu, cíle a trasu závodu. Start a cíl se měl nacházet u horní stanice lanovky na Pláních ve Špindlerově Mlýně místo tradičního dojezdu sjezdovek v areálu ve Svatém Petru. Zároveň zkrátili trasu Krkonošské 70 na polovinu. Závodit se mělo na původní trase na Pražskou boudu, kde měla být otočka a jet se zpět. Celková délka závodu měla být po této úpravě 32 km. V pondělí ale padla i tato varianta.

Areál Mladé Buky bojuje s velkou oblevou, zatím ale zůstává v provozu.
Vlekaři v Krkonoších chtějí udržet provoz sjezdovek až do Velikonoc

Loňského 68. ročníku Krkonošské 70 se zúčastnilo než pět stovek běžkařů. Vítězem hlavní kategorie pětičlenných hlídek na 70 kilometrů se stal Vysokoškolský sportovní klub Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Sestava Jan Ferdinand Polášek, Vítězslav Vondra, Martin Pávek, Petr Marhoun, Jan Vacek zvládla 70 km po hřebenech hor za 3:49:05 hod. Druzí dorazili do cíle Žižkovský tygři B se ztrátou sedmi a půl minuty na vítěze, třetí byl na nejnáročnější trati trutnovský Kasper Swix Team A v čase rovných 4 hodin.