Podvody se staly v průběhu sedmi let. "Ze zločinu podvod je obviněn 45letý muž z Liberecka. Lidé, s kterými se náhodně seznámil, se nechali obalamutit báchorkou, že potřebuje peníze na vyřízení dědictví," říká mluvčí policie Iva Kormošová.

Podvedeným muž sliboval, že až prodá školní budovu v ceně 70 milionů korun, kterou podědil ve Švýcarsku, půjčené peníze vrátí.

"Poškození mu natolik uvěřili, že si peníze, které mu půjčovali, sami vypůjčili od své rodiny, příbuzných, známých i bank," pokračuje v popisu rozsáhlého podvodu Iva Kormošová. Nakonec se na policii obrátil loni v dubnu jeden z okradených. Ten podvodníkovi půjčil 9,3 milionu.

Malšovický stadion se prodraží o 59 milionů korun.
Hradec po letech opět rozjíždí hledání partnera pro fotbal

"Policisté svojí precizní a titěrnou prací dohledali dalších pět poškozených. Zjistili, že někteří poškození na sebe založili účet, ke kterým měl přístup a sám si je obhospodařoval a tam mu vylákané peníze přicházely," dodává Kormošová. Proti podvodníkovi je vedeno 34 exekucí ve výši necelých tří miliónů korun. Neplatil totiž povinné platby státním institucím, telefony ani půjčky.

V polovině letošního března muž skončil ve vazbě.

"Obviněnému muži, který si byl nesporně vědom, že vzhledem ke svým předchozím závazkům nemůže být schopen splatit další, hrozí trest odnětí svobody od 5 do 10 let. Všechny peníze prohrál v sázkách a bohužel se nepodařilo zajistit ani jednu jedinou korunu," dodává Iva Kormošová.

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že existují další lidé, které muž podvedl. Ti se mohou přihlásit na policii.