Na některých silničních trasách v České republice se teď prohánějí atraktivně ozdobené autobusy. Jsou polepené velkoplošnými fotografiemi zobrazující motivy Krkonoš.Jde o dva vozy hromadné dopravy, které se od letošní sezony pohybují na silnicích vedoucích nejen mezi městy Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Praha, ale také mezi Varnsdorfem, Mělníkem a Prahou.

„Zpracovaný design láká potenciální návštěvníky k volnočasovým aktivitám, které lze v nejvyšších českých horách provozovat v průběhu kalendářního roku. Ať se jedná o lyžování, cyklo i pěší turistiku anebo odpočinek. Motivuje k pohybu nejen aktivní sportovce, ale k aktivnímu odpočinku též rodiny s dětmi, seniory a další návštěvníky," vysvětlila Dáša Palátková ze Svazku Krkonoše.

Autobusy vyzdobené z obou stran i na zadní ploše budou po zmíněných silnicích jezdit v této podobě, a tím zajišťovat propagaci turistického regionu, po dobu dvou let.

Svazek Krkonoše touto aktivitou naplňuje součást projektu, jehož cíle jsou zaměřené na popularizaci místního dění, vzdělávání pracovníků státní správy a samosprávy, ale například také na tisk propagačních materiálů.