DEN PRO RODINU
Už v 10 hodin začíná v centru města akce plná zábavy a poučení nazvaná Den pro rodinu. Cílem je prezentovat sociální, zdravotní a další služby, čili organizace, které pomáhají. Představí se také aktivity vhodné ke společnému trávení volného času či tipy na rodinné výlety. Připravené jsou i tvůrčí dílny, hry a soutěže.

V programu budou účinkovat děti z mateřských škol, žáci umělecké školy, tanečníci ze střediska volného času a pěvecký sbor gymnázia. Akce se koná u Uffa, na pěší zóně a v centru Trutnova. Potrvá do 17 hodin.

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ
V 17 hodin začíná v Muzeu Podkrkonoší komentovanou prohlídkou výstava pořádaná k Mezinárodnímu dni muzeí. Speciální expozici tvoří přírůstky, které muzeum do sbírky získalo v uplynulém roce a veřejnost je zatím neměla šanci spatřit. K vidění budou mimo jiné pozvánky, plakáty, noviny, historické fotografie, pohlednice, obrazy, kresby či archeologické nálezy.

Výstava potrvá jen tři dny, tedy do neděle. V sobotu 18. května, na který den muzeí připadá, bude pro veřejnost prohlídka všech výstav a expozic muzea zdarma.

OBČAN HAVEL
Od 18 hodin bude trutnovské Kino Vesmír promítat film Občan Havel. Dvouhodinový snímek režisérů Pavla Kouteckého a Miroslava Janka s podtitulem Scény z prezidentské kuchyně ukáže zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla, který měl k Trutnovu výjimečný vztah.

Ještě za socialismus pracoval Havel v místním pivovaru, na nedalekém Hrádečku měl chalupu, kde trávil volný čas, ale také tvořil a pořádal zajímavá setkání. Od místní radnice získal Čestné občanství města Trutnova a Kulturní cenu.

STREETBANDITS
Od 19 hodin bude hrát v areálu Centra současného umění EPO1 dechovka. Není to ale klasická česká dechová hudba, nýbrž šestičlenná dechovka Streetbandits ze švýcarské Basileje. Pozvali ji organizátoři mezinárodního festivalu Jazzinec.

Mladí a energičtí hudebníci kombinují tradiční zvuk dechovek s moderní muzikou, v jejich podání zní hudba jako mix popu, funku, soulu a techna. Zaměřují se dynamickou a unikátní interpretaci světových hitů.