Můžete mi prozradit, jakým způsobem mohu zmodernizovat ložnici?

Nejdůležitějším prvkem ložnice je postel. Vybavení, výmalba, osvětlení nebo dekorace by se měly odvíjet od toho, jak velkou postel a z jakého materiálu si klient pořídí. Výběr je široký, například celočalouněné postele s vyšívaným čelem, kovové postele, postele z dřevotřísky nebo z masivu. Co se týká životnosti, doporučila bych spíše zvolit si postel z masivu, s nímž se dá lépe pracovat. Také si rozmyslete, zda chcete postel s úložným prostorem, nebo bez. Při nákupu je důležité si rozmyslet, zda chcete mít pevný nebo nepevný rošt a podle toho vybrat kvalitní matrace. Co se týká nábytku, vhodné jsou buď vestavěné skříně, nebo v případě malého prostoru komody. Také ty jsou k dostání v různých velikostech, barvách nebo z různých materiálů. Trendem u vestavěných skříní je v současnosti kombinace barevného skla s dřevodekorem. Velice oblíbené je umístění zrcadla.

Ložnice by měla působit příjemně. Výmalba by tak měla být v jemných barevných tónech, stejně jako zvolené doplňky. Při výběru bychom vždy měli mít na mysl především kvalitní spánek. Na podlahu můžeme zvolit buď vinylovou krytinu, plovoucí podlahu nebo koberec. Na výběr je opět z mnoha materiálů, vzorů a barev. Osvětlení ložnice, která slouží pouze k odpočinku, bych řešila jedním centrálním světlem a lampičkami na nočních stolcích. Pro modernější vzhled můžete nalepit LED diodové pásky pod rám nebo do čela postele. Na výběr je z mnoha barev. Možné je také nasvítit šatní skříň, a to jak zvenčí, tak zevnitř. Světlo lze pak aktivovat třeba pohybovým senzorem.
Jestliže máte ještě nějaké otázky, kontaktujte mě, ráda se s vámi sejdu a poradím vám osobně.

Své otázky můžete posílat na e-mailovou adresu miroslava.kamenikova@denik.cz, info@interierydb.cz nebo volat na 776 070 044.