Budoucí mladí uživatelé hloubili jámy pro instalaci herních prvků, upravovali terén nebo sekali trávu. Vlastními silami tak přispěli ke vzniku bezpečného místa pro své venkovní hry.

Na zahradě Dětského domova do té doby moc příležitostí k aktivnímu trávení volného času nebylo. Stály na něm pouze zastaralé houpačky a skluzavka, a tak se vedení rozhodlo na jejich místě vybudovat moderní dětské hřiště s pestrými herními prvky. „Důležitou součástí celého projektu byl také fakt, že nám děti při výstavbě hřiště samy pomáhaly. Odvážely štěrk, sekaly zahradu a starší také hloubily jámy, do nichž byly později instalovány herní prvky. Nejen, že je zhruba měsíční práce bavila, ale fungovala také jako nezbytná motivace k těšení se na nové hřiště a hlavně pomohla uvědomit si hodnoty a úsilí, které stojí za dárkem, jež dostávají," uvedl ředitel Karel Kraus.

Zahradu teď zdobí například nová lanová dráha, kládová houpačka, boxovací pytel, pružinová houpadla a multifunkční herní sestavy. Pořízení domov uhradil z příspěvku Nadace ČEZ v hodnotě 450 tisíc korun. Náklady na přípravné a instalační práce pokryl z vlastního rozpočtu.

„Aktivně strávený volný čas na čerstvém vzduchu je důležitý pro všechny z nás, a pro děti, které si tím upevňují zdravé návyky, obzvlášť. V Dolním Lánově jsme ocenili i způsob, kterým se k výstavbě nového hřiště Dětský domov postavil. Zapojil do práce děti, které si jej tak budou vážit a uchovávat jej v dobrém stavu nejen pro sebe, ale také své kamarády do dalších let," uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.