„Rozhodla o tom rada města. Náklady na kompenzaci slev, které bude město financovat z rozpočtu, se odhadují ročně na 160 tisíc korun,“ informovala mluvčí dvorské radnice Miroslava Kameníková.

Dojde tak ke sjednocení cen jízdného v městské dopravě s celostátní a příměstskou dopravou, ve které od stejného data pro zmíněné skupiny pasažérů sleva dosáhne minimálně 75 procent z obyčejného jízdného.

„Chceme, aby pro cestující ve Dvoře Králové nad Labem platily rovné podmínky. A protože část města je obsluhována příměstskými spoji a městská veřejná doprava je součástí integrovaného dopravního systému IREDO, rozhodli jsme se s platností od září sjednotit tarifní podmínky a poskytnout tak slevy na jízdném, které v letošním roce schválila vláda, v plném rozsahu,“ řekl k novince starosta města Jan Jarolím (ANO).

Zároveň upozornil, že i nadále budou bezplatně městskou dopravou jezdit děti do 6 let, občané nad 70 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP-P včetně průvodce a psa.

Nezmění se ani základní jízdné, které zůstane 10 korun. Ostatní ceny jsou stanoveny podle tarifních podmínek městské dopravy nebo tarifních podmínek IREDO.