Během letní odstávky ČEZ Teplárenská na východě Čech zkontrolovala všechny parovody, horkovody, výměníky a další zařízení, která není možné za běžného provozu odstavit. Smyslem každoročních letních odstávek je zajistit spolehlivost a komfort dodávek tepelné energie pro nadcházející topnou sezonu.

„Vzhledem k tomu, že byly splněny podmínky pravidel pro vytápění, které upravuje vyhláška o dodávce tepelné energie a na žádosti odběratelů, zahájili jsme na Trutnovsku dnes topnou sezonu, což je o devatenáct dní později než v loňském roce, kdy se začalo topit již 15. září a předloni začala topná sezóna dokonce 1. září," informuje mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková. Topná sezóna začíná dnes i ve Vrchlabí. V Teplárně ve Dvoře Králové nad Labem se ještě díky teplejšímu počasí topit nezačalo, vloni se topení rozeběhla 16. září.

V Trutnově začal 42. ročník mezinárodního hudebního festivalu
FOTO: V Trutnově začal 42. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Pravidelná dodávka tepelné energie se zahajuje podle vyhlášky tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát.

Na Trutnovsku ve středu 4. října 2023 zahájili topnou sezónu, a to o 19 dní později než v loňském roce.Na Trutnovsku ve středu 4. října 2023 zahájili topnou sezónu.Zdroj: archiv ČEZuČEZ Teplárenská, a.s., provozní jednotka Poříčí zastřešuje ve východních Čechách dodávkami tepla oblast Trutnovska. Tedy Trutnov, Poříčí, Úpici, Radvanice, Mladé Buky, Kalnou Vodu, Svobodu nad Úpou, Lhotu, Bohuslavice, Suchovršice, Janské Lázně a Maršov. Dále pak zásobuje teplem Dvůr Králové a Vrchlabí. Kromě odběratelů v podobě různých firem a společností se celkem jedná o 15 600 domácností.