Zdaleka největší počet hlasů ze všech politiků (10 280) získal ředitel vrchlabské nemocnice Vladimír Dryml. Na volební kandidátce sociální demokracie přitom figuroval až jako číslo 9. Úspěch ho podle vlastních slov příliš nepřekvapil. „Voliče jsem přesvědčil o tom, že já chci pro Hradec daleko víc než moji soupeři.“ V zastupitelstvu hodlá bojovat proti privatizaci fakultní nemocnice a regulačním poplatkům. „Chci, aby Královéhradecký kraj dostal moderní evropské zdravotnictví a samozřejmě splníme náš slib, že se v krajských nemocnicích nebudou platit regulační poplatky,“ nastínil Dryml.
Zastupitelský post obhájil trutnovský lékař Jiří Vambera (ODS). Premiérovou účast v krajských volbách přetavil v úspěch také jeho stranický kolega Rudolf Fiala, který se chce zaměřit na otázky dopravy. „Když budu mít možnost, určitě bych se rád věnoval dopravě, protože tu považuju za tepnu obchodu, průmyslu a všech volnočasových aktivit. Samozřejmě budu podporovat zlepšení dopravní dostupnosti do závodu Škoda Auto,“ sdělil vrchlabský politik. Do kraje míří rovněž bývalý dvorský místostarosta Jan Bém nebo Josef Šimurda (oba ODS), někdejší ředitel vrchlabské nemocnice.
Jiřímu Gangurovi (KSČM) se sice v senátní klání příliš nedařilo, jeho obhajoba krajského mandátu už ale byla úspěšná. „Chtěl bych navázat na práci, kterou jsem doteď dělal. To znamená práce ve výboru pro regionální rozvoj a cestovní ruch. Samozřejmě ale záleží na tom, jaké se nám podaří vyjednat pozice, protože jsme volby nevyhráli,“ řekl starosta Jívky.
Mandáty naopak neobhájili někteří starostové: hostinský Karel Klíma (KDU– ČSL, kandidoval za Koalici pro Královéhradecký kraj) a žacleřský Miroslav Vlasák za ODS. Jen teoretickou šanci má dosluhující krajský radní Zdeněk Kraus (SNK Evropští demokraté) z Černého Dolu. Na něj sice v zastupitelstvu místo nezbylo, ale pokud Václava Domšová (vítězka krajských voleb za SNK ED) na Rychnovsku uspěje ve druhém kole senátních voleb proti Miroslavu Antlovi (ČSSD), Kraus by mohl postoupit jako první náhradník.