Organizátoři počítají s místními školáky a učiteli, zaměstnanci skiareálu a národního parku, a dobrovolníky. „Cílem je zapojit do úklidu nejen místní obyvatele, ale všechny návštěvníky Špindlerova Mlýna, kterým není stav krkonošské přírody lhostejný,“ uvedl René Hroneš, ředitel Skiareálu, který společně se špindlerovskou radnicí úklid pořádá.

Tradiční akce má příznačný název - Zelený Špindl. Hlavním úkolem je sběr odpadků a odhozených PET lahví, které se v zimě nahromadily na sjezdovkách, v lese a přilehlých cestách. „S ohledem na společný záměr jsme se letos poprvé spojili s Krnapem a Zelený Špindl se uskuteční v rámci akce Čisté Krkonoše,“ upozornil Hroneš.

Nedělní odpoledne s čápaty.
Ostře sledovaná čapí hnízda: líhnou se potomci, bříška si plní hady a ještěrkami

Uklízení začne v pátek 17. května v 9:30 hodin u dolní stanice lanovky Medvědín, kde účastní obdrží pytle, rukavice a mapu, kam se vydat. Pokračovat má i v sobotu 18. a neděli 19. května. Zapojit se tak můžou všichni, kteří o víkendu vyrazí do Špindlu na procházku, výlet či záměrně za úklidem přírody.

V sobotu bude výchozím bodem opět dolní stanice lanovky Medvědín. Uklízecí pomůcky i mapy s jednotlivými okruhy rozdají dobrovolníkům zaměstnanci skiareálu a Krkonošského národního parku. V neděli již akce nebude organizovaná.

Zájemci se můžou pytle a rukavice vyzvednout také na recepci zapojených hotelů a v turistických informačních centrech v centru města. Na medvědínském parkovišti bude přistavený a označený kontejner na sesbíraný odpad. Chybět nebude ani workshop nebo odměny ve formě jednodenních skipasů na zimu či letních zpátečních jízdenek na lanovku. Připravené jsou pro všechny, kteří s jarním úklidem pomůžou.

Mohlo by vás také zajímat: Ostře sledovaná čapí hnízda: líhnou se potomci, bříška si plní hady a ještěrkami

Zdroj: Repro Čapí hnízdo Bohuslavice - webkamera