Dobrovolníci se chystají zbavit řeku a její břehy odpadků v Trutnově, Mladých Bukách, Svobodě nad Úpou a v letošním roce poprvé také v Horním Maršově. Všichni sběrači u řeky dostanou na startovních místech pytle na odpadky a pevné rukavice, připravena bude i menší svačina. Trutnovští mohou s úklidem začít u Základní školy Mládežnická, u cukrárny Promenáda, u koupaliště a u loděnice v Poříčí.

Další stanoviště budou ve Svobodě nad Úpou a v Areálu Mladé Buky, nově se letos přidá i Horní Maršov.

Od 11 hodin bude na stanovišti u koupaliště v Trutnově probíhat doprovodný přírodovědný program pro děti i dospělé. Na afterparty zahraje trutnovská kapela Marta a Rasputin a nebude chybět ani opékání buřtů. Pro nejmenší čističe bude otevřené rodinné centrum Trutínek u ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě.

Zkušenosti z předchozích ročníků ukazují, že stále stoupá zájem dobrovolníků o to, aby prostředí, ve kterém žijí, bylo čistší a pěknější. Zapojují se jich stovky nejen z Trutnova, ale také z přilehlých měst a obcí. Loni naplnili u řeky odpadky dvě stovky pytlů.

V sobotu se nebude čistit jen Úpa. Do úklidu se pustí i dobrovolníci v Harrachově, ve Dvoře Králové nad Labem, Kocbeřích i Žacléři.

Úpická Igelitiáda je tradiční úklidovou akcí, ve středu se uskutečnil její 20. ročník.
Igelitiáda zbavovala Úpici nepořádku