V jeho sestavě se představí 15 slavných olympijských vítězů a mistrů Evropy a další známé osobnosti. Akci připravuje vrchlabská agentura Bav se s námi.

Areál se otevře už ve 13 hodin, zábava tam bude až do večera. „Po zeleném pažitu v Dolní Branné se proběhnou například Jan Berger, Karol Dobiaš, Jan Fiala, Karel Jarolím, Antonín Panenka, hokejista Martin Procházka, Petr Rada, Petr Salava, Roman Skamene, František Štambachr, Ladislav Vízek a další. Utkání povede Pavlín Jirků a čestný výkop provede pětinásobný Fotbalista Československa a nejlepší brankář ME 1976 Ivo Viktor,“ avizuje Petr Salava. Fotbalové legendy se utkají ve vloženém minizápase i se žákovským výběrem.

Petr Salava přiveze v sobotu 15. června do Dolní Branné hvězdnou sestavu.Petr Salava přiveze v sobotu 15. června do Dolní Branné hvězdnou sestavu.Zdroj: Jan Bartoš

V Dolní Branné bude připravený i bohatý doprovodný program - soutěže pro děti, taneční vystoupení, autogramiáda, které se zúčastní například Kalkulátor z televizní soutěže Na lovu Jakub Kvášovský nebo nejlepší střelec hokejové extraligy a vrchlabský odchovanec Jakub Rychlovský. Ten nedávno podepsal nováčkovský kontrakt s Detroitem Red Wings. „Dražit se budou dresy od účastníků autogramiády. Večer vystoupí herec, zpěvák a bavič Vojtaano. Po skončení koncertu bude následovat retrodiskotéka DJ Filia. Pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej a další zábava. Součástí programu bude bohatá tombola a občerstvení, například řecké speciality, langoše, bramboráky,“ láká diváky hlavní organizátor Petr Marčík.

Před rokem Amfora porazila starou gardu Dolní Branné 5:3, na akci se přišlo podívat 950 diváků. V utkání zářil v útoku Roman Šebrle, který dva góly dal a na další přihrál. Jednou se trefili i Jakub Kohák, Tomáš Panenka a tenor Jakub Rousek, sólista opery Moravského divadla v Olomouci. Za domácí skórovali dvakrát Luboš Dědek a jednou Vratislav Lánský.

Mohlo by vás také zajímat: K moři za čtyři hodiny. Poláci otevřou autostrádu, povede od hranic ČR k Baltu

Zdroj: Deník/Jan Braun