V posledních letech Češi zcela opouštějí tradiční domácí zabíjačku. Potvrzuje to například řezník Josef Petrásek z východních Čech. „Je to bohužel tak. Když se podívám zpětně, tak ještě před osmi až deseti lety jsem se v době zabíjaček prakticky nezastavil. Za měsíc jsem jich udělal kolem dvaceti,“ řekl Deníku. Jeho porážkový kalendář se však nyní smrskl a je rád, když za zabíjačkovou sezonu, tedy od září do března, obhospodaří pět porážek v měsíci.

Počet domácích porážek na venkově klesá. Vyplývá to i z dlouhodobých údajů ministerstva zemědělství:

Rodinná domácí zabíjačka
Naplnit spižírnu masem ze zabijačky? Ta doba je pryč, říká hodinový řezník

Za pravdu mu dávají data Českého statistického úřadu. Ještě v roce 2016 evidovali statistici na území Česka 145 tisíc porážek domácích prasat, v roce 2022 jich bylo 85 tisíc.

„Ten pokles je viditelný. A dál klesá. Podle našich záznamů se v loňském roce opět počet domácích zabíjaček snížil, a to na necelých 80 tisíc. Tato společenská událost, během které se potkávali obyvatelé z celé vesnice a slavili, je už hodně na ústupu,” okomentovala mluvčí Agrární komory České republiky Barbora Pánková.

Na dobu „řeznického temna“ nedávno v Deníku upozornil mistr oboru a učitel z Ústí nad Labem Jan Málek, který se dlouhodobě snaží propagovat řeznický obor v populárním youtubovém pořadu Mistr Málek. „Obávám se, že se opravdu nad naším řemeslem smráká, a pokud se nestane nic zásadního, bude to konec. Sám si pamatuji, že když jsem začal v roce 1995 učit, tak jsme tu měly dvě třídy řezníků. Teď jsme rádi, když se jich přihlásí deset,“ uvedl Málek.

Zdroj: Youtube

Maso bez práce

Malé světlo na konci tunelu vidí v podobě domácího zpracování masa, kdy si lidé místo celého prasete koupí jen polovinu, kterou si doma sami zpracují. Za stejný objem masa totiž v obchodě mohou zaplatit i dvakrát tolik. „I s tímto se setkáváme teď docela běžně. Lidi už nechtějí ráno brzy vstávat a zapojit se do práce. To si buď zajdou k řezníkovi pro hotové produkty, nebo si nechají domů poslat půl prasete,“ přiblížil řezník Petrásek.

I na moderní verzi domácí poloviční porážky se však vztahují určité legislativní povinnosti, stejně jako na velkou zabijačku. Pro ni však platí výjimka ze zákona a doma poražená zvířata nemusí projít veterinární prohlídkou. Maso z takto poraženého prasete je však určeno pouze pro omezený okruh spotřebitelů, které zákon definuje jako osoby blízké. Rozhodně není možné maso z doma poražených zvířat veřejně nabízet a prodávat.

Hovězí maso prudce zdražuje. Lidé si ho odpírají a sahají po náhražkách:

Řeznictví a bistro Jaroslava Durčeka v Litoměřicích
Hovězí výrazně zdražuje, lidé si ho odpírají. Před náhražkami ale řezníci varují

„Právě z důvodu takto úzkého a legislativou omezeného okruhu spotřebitelů, kdy chovatel v podstatě bere případná rizika spojená s podáním potraviny své rodině na sebe, je možné konzumovat maso a orgány prasete, které nebylo veterinárně prohlédnuto,“ uvedl ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Státní veterinární správy Jan Váňa.

U veřejných vepřových hodů musí být produkty zpracovány ze zvířete, které bylo poraženo na jatkách.