Jsou ideálním tipem na odpočinek, navíc účastí pomůžete dobré věci, výtěžek z akce putuje na pořízení nových oken pro zdejší lůžkové zařízení pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Slavnosti se odehrávají na více místech rozlehlého areálu. V Kostele sv. Anny proběhne od 10 hodin Mše svatá, a odpoledne se v něm uskuteční také tři koncerty. Muzika bude znít také z parku, kde se na pódiu vystřídají kapely Poslední lež (ve 12.00), Malina Brothers (14.00), Sníh v džungli (16.00) a Klapeto (17.30). Největší hvězdou programu bude populární zpěvák David Deyl (v 19.00).

Na nádvoří domu sv. Josefa se bude odpoledne kouzlit a hrát divadlo. Na náměstí bude putovní výstava Má vlast cestami proměn, připravené jsou rovněž komentované prohlídky Bylinkové zahrady (ve 12.00 a 13.45), Domova sv.Josefa (ve 12.30 a 15.30) a Kostela sv. Anny (v 16.30).

V plánu je i promítání ukázek z dokumentárního filmu Roztroušená naděje Nadace Jakuba Voráčka. V opraveném barokním areálu a zámeckém parku se budou prezentovat i místní chráněné dílny. Programem bude provázet Josef Mádle, moderátor televize Prima.

Slavnosti začínají v 10 hodin.