Hejtmanství reagovalo na informace serveru Seznam Zprávy, podle kterých v domově důchodců docházelo pod vedením jeho ředitele a zároveň náměstka ministra spravedlnosti Antonína Stanislava (ODS) k podezřelým praktikám při zadávání zakázek při nedávném rozšiřování zařízení. Podle serveru také zaměstnal svého otce a zakázky dával svému zástupci.

Slavnostní otevření nové budovy s 83 lůžky v domově důchodců v Tmavém Dole.
Tmavý Důl se pyšní moderním zařízením pro seniory. Jedno lůžko stojí přes milion

"Neumím si představit, že by někdo ve vedení kraje toleroval nějaké pochybení, v tomto smyslu nemám sebemenší indicie," řekl na pondělním jednání krajského zastupitelstva Červíček. Opakované kontroly v domově podle něj v minulosti žádné pochybení nezjistily a na stavbu dohlížel investiční odbor kraje.

Ředitel Domova důchodců Tmavý Důl Antonín Stanislav. Kapacita zařízení naroste na 156 klientů.
Investice za 163 milionů. V Jestřebích horách se rozrůstá domov důchodců

"V pondělí zasedala rada kraje a schválila finanční kontrolu hospodaření příspěvkové organizace Domov sociální péče Tmavý Důl. Vnímám to jako podněty ve dvou oblastech, jedna se týká hospodaření a druhá zakázky, která vznikla v minulém volebním období. Součástí finanční kontroly je také kontrola v personální oblasti. Pověřili jsme kontrolní orgány k tomu, aby kontrolu provedly, přestože tam v minulosti žádné závady zjištěny nebyly a nemám sebemenší pochybnost o procesu této zakázky," řekl Červíček.

V Tmavém Dole na Trutnovsku vyrostl nejmodernější domov pro seniory