Rozdíl mezi starým a novým logem je zřejmý. V návrhu akademického malíře Jana Jiskry z Prahy zabíral pohledově výrazný drak asi třetinu. Verze pražského studia HSM Design je naopak minimalistická. Nemá obrázek ani ikonu.

Bájnou pověst ale neopomíná. Drak je naznačený v úvodním písmeně T. Jako jediné v nápisu Trutnov legenda draka není celé v nebeské modré barvě. Jeho spodní část je zelená a tvarem připomíná dračí ocásek.

Zdroj: Youtube

„Nechtěli jsme legendu prezentovat obrázkem draka, který by mohl být za několik let zastaralý,“ vysvětlil Martin Strnad, proč s kolegy zvolili spíše abstraktní zobrazení.

„Mám radost, že autoři neopustili v Trutnově oblíbenou a zakořeněnou dračí symboliku. Rozvinuli jí velmi moderním a hravým způsobem, i když jejich drak je z větší části skrytý,“ ocenil trutnovský starosta Michal Rosa.

Ilustrační foto.
VAK Trutnov měl zisk 7,3 milionu korun, na dividendách vyplatí 3 miliony

Radnice logo oficiálně představila v úterý večer v Kině Vesmír jako součást nové vizuální identity. „Možnosti původního vizuálního stylu z roku 2008 jsou dnes již vyčerpány a nepostačují nástrojům moderním komunikace,“ upřesnil Rosa důvody, které vedly radnici ke změně.

Písmeno T s dračím ocáskem je proto nyní i na hlavičkových papírech, vizitkách, na vstupech do veřejných budov a v orientačním systému městského úřadu.

Bude rovněž v nových Radničních listech. Objevovat se může i na plakátech a propagačních materiálech. Někdy jako součást sloganu Trutnov legenda draka, jindy samostatně anebo jako úvodní písmenko jiných slov.

Z vernisáže výstavy Světlokresba fotografa Petra Tomma v trutnovské Galerii draka.
Fotilo se ve tmě, pohyb jsem dokreslil ručně, popisuje fotograf Petr Tomm

„Samotný symbol je jednoduše použitelný, jednak jako pozadí pro text, nebo jako oživení fotografie. Někdy se pouze mihne, jako by nechtěl rušit. Nepřebíjí informace ani na sebe nestrhává pozornost,“ zdůraznil Martin Strnad.

Pořízení nové vizuální identity vyjde na půl milionu korun, z 85 procent ji pokryje dotace. Do soutěže na její vytvoření se přihlásilo 48 studií, do dvoufázového finále se jich dostalo pět.

Mohlo by vás také zajímat: Architekt zlaté arény Vokatý: Obavy kvůli skákajícím Čechům byly jen na začátku

Zdroj: Deník/Jan Braun