Jak nakupovat a připravovat fíky?

Fíkovník neboli smokvoň patří mezi nejstarší rostliny pěstované člověkem a to již v dobách před více než 10 000 lety. Z Přední Asie se fíkovníky rozšířily postupně do Středomoří, kde dnes nalezneme hlavní producentské země, mezi které patří Turecko, Řecko či Tunisko. Plody fíkovníku jsou fíky, dužnatá plodenství, která řadíme mezi ovoce. Vzhledem připomínají malé měšce o velikosti až 9 cm. Barva dužniny je závislá na odrůdě a může být bílá, fialová, červená i tmavá, skoro černá. Živinou číslo jedna jsou v případě fíků cukry (až 20%), jejichž obsah u sušených plodů vzrůstá až na 70% celkové hmotnosti. Z minerálních látek obsahují velké množství vápníku, fosforu, hořčíku, sodíku a železa a z vitamínů pak vitamín C a vitamíny B1 a B2. Díky obsahu kvalitní vlákniny jsou fíky osvědčeným pomocníkem při zácpách. Vysoký obsah fytonutrientů podněcuje antioxidační účinky.

Pravidelná konzumace fíků tak přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárních a nádorových onemocnění. Látky obsažené ve fících jsou schopné rozpouštět hleny v dýchacím ústrojí, mají pozitivní vliv na regulaci krevního tlaku a snižují překyselení organismu. V našich zeměpisných šířkách se s fíky setkáváme nejčastěji v sušené podobě, k dostání jsou však i čerstvé, které se sklízejí před dozráním, aby vydržely transport. Při nákupu musíme dávat pozor, aby plody nebyly promáčklé nebo příliš měkké. Nakysle vonící fíky jsou zkažené. Čerstvé fíky nevydrží dlouhé skladování, v chladničce je lze uchovávat pouze jeden až dva dny. Před konzumací je nutné plody opatrně omýt v teplé, nejlépe mýdlové vodě. Loupat se mohou, ale u dobře omytých, zdravých plodů to není nezbytné. Fíky mají mnoho způsobů využití při přípravě nápojů a pokrmů. Vyrábí se z nich džusy, sirupy, marmelády, džemy a cukrovinky nebo je můžeme použít pro přípravu ovocných koláčů, moučníků a dalších cukrářských výrobků. Já osobně doporučuji a mám i rád používání fíků ve studené kuchyni, kde mají uplatnění do ovocných, ale i zeleninových salátů, teplých i studených předkrmů, dále do zajímavých omáček a čatní k masu. V teplé kuchyni fíky používáme při pečení a nadívání masa.

Dnes se s vámi podělím o velmi jednoduchý recept na teplý předkrm: Toust z kozím sýrem a fíky. Potřebujeme: čtyři plátky z chlebíčkové bagety, čtyři plátky kozího sýra, plátky čerstvých fíků a olivový olej. Plátky z bagety lehce potřeme olivovým olejem, na ně vrstvíme plátky kozího sýra a plátky čerstvých fíků, poté dáme do trouby vyhřáté na 160° C na 8 minut zapéct. Spojením chutí sýru a fíků získáme chutný, ale i zdravý teplý předkrm. Na závěr bych rád čtenářům popřál nejen dobrou chuť, ale především krásné vánoční svátky plné pohody a hodně zdraví a štěstí do roku 2014.