V pondělí 27. srpna totiž tragicky zahynuli primář interního oddělení Pavel Sábl spolu se synem, lékařem Pavlem Sáblem ml., který vedl kardiologickou ambulanci. Neštěstí se stalo při vysokohorské túře na nejvyšší vrchol Černé Hory Zla Kolata.

O tragédii informovala nemocnice na svých internetových stránkách. „Dozvěděla jsem se to v pondělí dopoledne z různých zdrojů, odpoledne pak byla zpráva bohužel potvrzena," sdělila ředitelka Nemocnice v Semilech Alena Kuželová a pokračovala: „Oba byli našimi zaměstnanci, je to pro nás velká ztráta. Byli to vynikající lékaři, lidé a kamarádi."

U vrátnice je nyní vytvořeno pietní místo. „O události jsme informovali také na facebookovém profilu nemocnice, kam chodí množství kondolencí," poznamenala Alena Kuželová.

Vedení nemocnice musí za oba lékaře najít náhradu. „Už jsem oslovila kolegy v Jablonci, Liberci a Jilemnici, ředitelé přislíbili pomoc. Nyní jsme v jednání s konkrétními lékaři, kteří nám pomohou se službami a personálním zajištěním. Z dlouhodobého hlediska však bude třeba vypsat výběrové řízení na nového primáře interního oddělení," dodala ředitelka semilské nemocnice.