Tento měsíc jednorázovou dotaci schválila rada, o netradiční postup se ale zajímali ve čtvrtek také zastupitelé. Starostka města Edita Vaňková vysvětlila, že město stojí každý den jedno zvíře z útulku devadesát korun. „Za dvacet dnů se nám tak peníze vrátí,“ doplnila. Zastupitel Ivan Bartoš se zajímal, odkud město na vyplácení příspěvku vezme peníze. „Jednalo by se o výdaje z kapitoly všeobecné správy.

Navýšení bude projednáno v první rozpočtové změně na příštím jednání zastupitelů. Odhadujeme, že by se mělo jednat asi o částku padesáti tisíc korun,“ vysvětlil Martin Plecháč, vedoucí odboru financí.

Peníze zájemce neobdrží hned, ale až po uplynutí přibližně půl roku. O přidělení bude rozhodovat rada města. „Chceme se tak chránit před těmi, kdo by chtěli systém zneužít,“ vysvětlil Martin Antonín, který útulek provozuje. Už nyní jsou lidé, kteří si vezmou zvíře z útulku, osvobozeni na rok od placení poplatku ze psů.

V posledních několika měsících je útulek stále plný. „Odrazila se tu i hospodářská krize, často volají lidé, že přišli o práci a nemohou se o psa starat,“ dodal Antonín. Upozornil ale na to, že útulek není rozhodně odkladiště domácích „mazlíčků“ a každý majitel se musí postarat o své zvíře za každé situace.