Pernou noc si zažili hosté jednoho z hotelů ve Špindlerově Mlýně. Hosty ven z pokojů vyhnal požár v kuchyni. Po desáté hodině večer se tu evakuovalo 20 lidí, nikdo z nich nebyl naštěstí zraněn. Provozovatel restaurace podle hasičů zareagoval na hořící olej ukázkově.

Poplach v sobotu večer způsobil olej ve fritéze, který se v kuchyni vznítil. Provozovatel restaurace ale rychle zareagoval a dostal ho sám pod kontrolu.
„Muž zakryl olejové nádoby a použil také práškový hasicí přístroj. Hasiči se pak postarali o odvětrání objektu. Protože docházelo po odkrytí nádoby k opakovanému vznícení oleje nahřátého nad teplotu vznícení, odpojili hasiči také elektřinu a spotřebič vynesli ven k dochlazení,“ popsala zásah mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Škodu hasiči, je díky okamžitému zásahu, předběžně vyčíslili na 10 tisíc korun.
„Provozovatel se zachoval nejlépe, jak mohl. Při vznícení oleje je důležité pokusit se zamezit dalšímu přívodu kyslíku. Nádobu se tak snažíme vždy zakrýt. Například pokličkou, mokrým ručníkem nebo utěrkou. Může dojít k samouhašení, případně získáme čas do příjezdu hasičů,“ připomněla Götzová.

Fritéza teď bude zaslána na expertízu, která určí, zda byla na vině technická závada.
Na místě zasahovali profesionální hasiči Vrchlabí a JSDH Špindlerův Mlýn.