„Zároveň se na mě obrátil s nabídkou pomoci pan Tröster ze společnosti Tolmea, která sídlí na Slovanech, že jsou schopni pro nás výrobu roušek zajistit. K dnešnímu dni jsme od obou výrobců obdrželi 410 kusů, které distribuujeme tam, kde jsou nejvíce potřeba,“ říká starosta Jan Jarolím. A dodávky budou pokračovat i v následujících dnech.

Česká pošta
Pošta ve Dvoře Králové omezuje provoz

Zatímco pondělní zásilka byla rozdělena mezi strážníky městské policie, pracovníky pečovatelské služby města nebo Diakonie, úterní várku starosta rozvezl policistům, hasičům, pracovníkům technických služeb města. Část si mezi sebe rozdělí zaměstnanci městského úřadu pracující na přepážkách, část dostanou pracovníci Farní charity a opět městská policie.

„Roušky budeme samozřejmě rozdávat také dobrovolníkům, kteří začnou zajišťovat nákupy pro osamělé seniory,“ podotýká Jarolím.

Dvůr Králové nad Labem
Uzavírají se mateřské školy i sběrné dvory

Město Dvůr Králové nad Labem zároveň vyzývá ke spolupráci všechny občany, kteří doma roušky šijí a chtěli by pomoci. „Roušek totiž stále není dost, takže pokud doma nějaké máte a nevíte, komu je dát, můžeme tuto službu zprostředkovat. Darujte nám tedy roušky a my je rozdělíme tam, kde budou nejvíce potřeba, například i seniorům a sociálně slabším,“ žádá starosta.

Do Safari Parku Dvůr Králové nad Labem se návštěvníci od pondělí nedostanou.
Zavírá také zoo ve Dvoře Králové

„Chtěl bych velmi poděkovat jak Domovu sv. Josefa v Žirči, tak zástupcům místní firmy Tolmea, kteří nám vyšli v této nelehké situaci vstříc a pomáhají nám překlenout kritický nedostatek základních ochranných pomůcek, jako jsou právě roušky. Stejně tak děkuji všem organizacím a dobrovolníkům, kteří ve městě a okolí roušky šijí či se jinak podílejí na zvládnutí této nelehké situace, jako například paní Libuše Vonková, která ušila roušky pro pracovnice pečovatelské služby města,“ dodává Jan Jarolím.

Ilustrační foto
Knihovna Slavoj rozváží knížky

Miroslava Kameníková