Poslední dva královédvorští tygři sibiřští by měli během pár dní odletět do zoologické zahrady v Minnesotě.

Důvod odchodu druhu, který se podle záznamů chová v zahradě od 5. května 1970, osvětlil ředitel zoo Přemysl Rabas.

„Jejich odchod je motivován nejen dva roky probíhajícím přechodem na chov čistě africké fauny, ale také už nevyhovujícími podmínkami pro chov těchto nádherných velkých šelem," uvedl Přemysl Rabas.

Podle ředitele se navíc výběh, který stačil k chovu tygrů v druhé polovině minulého století, jeví v dnešní době jako dávno přežitý a zastaralý. Místo tygrů by návštěvníci měli v této sezoně naopak opět potkat gepardy. Ale hlavně se můžou těšit na hlavní hvězdy letošní sezony – lvi.

Krály a královny zvířecí říše potkají návštěvníci v právě připravovaném Lvím safari. To se již pomalinku ale jistě klube na světlo světa.

Smečka devíti lvů

„Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů. Ve středu byly dovezeny z holandské Burger's zoo čtyři nové lvice," informovala mluvčí královédvorské zahrady Jana Myslivečková a dodala, že v průběhu dalšího měsíce přicestují ještě další zástupci tohoto druhu. Nové dvorské samice se jmenují Irma, Eva, Sonja a Nicolette a většinu svého života žily spolu. Nyní jsou umístěné v zázemí zoo, později se stanou součástí devítičlenné smečky žijící na Lvím safari.

„Zanedlouho očekáváme příchod dalších tří lvů z Anglie. Spojit sedm nových zvířat s našimi dosavadními samci Napoleonem a Bartem a vytvořit z nich dobře fungující smečku je pro nás výzvou. Těšíme se, že návštěvníci budou moci vidět lvy žijící ve společenství a v prostředí velmi podobném přírodě", přiblížila další plány zooložka Gabriela Linhart.