„Zváni jsou nejen současní i bývalí členové, ale především široká veřejnost. Vítán je každý, kdo chce zažít den plný radosti z létání, krásy nejen letecké techniky a příjemné pohody na letišti," sdělují pořadatelé.

Program začíná už v půl desáté ráno a je plný především letových ukázek. Ty se odehrají od 10.15 až do 16.30 hodin. Obohatí je první ročník závodů horkovzdušných balonů Tambor Balon Tour 2012. Vyhlídkový let je naplánován už na páteční večer od 17.30 hodin. V sobotu balony v 7 hodin poletí z přehrady Les Království nebo z Kuksu podle povětrnostních podmínek a vydají se nad město. Soutěžní let o pohár Pivovaru Tambor startuje pak v 17.30 z letiště v Žirči. I nedělní vyhlídkový let balonů se startem v 7 hodin z Žirče potěší.

Diváky dále v sobotu čeká letová ukázka strojů Armády ČR, Global assistance vystoupení skupiny „Nebeští andělé", seskoky parašutistů, motorový paragliding . Na nebi své umění předvedou piloti různých typů letounů. Nebude chybět seskok parašutistů, ukázka hašení letounem Z-37 Čmelák, akrobacie, vystoupení Dračí letky Trutnov, Letecké škola Řehák. Připraveno je mimo jiné například také vystoupení Jany Vepřekové, mistryně světa v plachtění.

Akrobacii větroněm Swift předvede Přemysl Vávra, vícemistr Evropy. V programu ukázek nechybí ani let na rogalu v podání reprezentantů ČR Jana Řeháka a Lukáše Hynka.

Zájemci mohou využít letecké vyhlídky Cessnou C-172 za zvýhodněné ceny. Pořadatelé připravili doprovodný program pro děti, jako například malování na obličej, jízdy na ponících, skákací hrad nebo soutěž o nejlepší vlaštovku. Dospělí uvidí vystoupení mažoretek, břišních tanečnic, prezentaci automobilové techniky, ukázku zásahu hasičů, prezentaci Policie ČR. Pro návštěvníky je zajištěna možnost občerstvení včetně oblíbeného piva Tambor.