Vedení města vyjednává s Newton College. Vysoká škola aplikovaného businessu by královédvorskou pobočku mohla otevřít už od školního roku 2019 - 2020.

„Jsem rád, že jsme našli pro záměr podporu jak u vedení vysoké školy, tak i u místních středních škol. Jednání o konkrétních učebních oborech nás teprve čekají,“ říká starosta Dvora Králové Jan Jarolím.

Ve Dvoře Králové v současné době působí dvě střední školy. „Děti ze základních škol musí odcházet i do okolí. Totéž platí o vysoké škole, která tu zcela chybí. Mladí lidé se pak už do Dvora Králové často vůbec nevrací, což je hendikep pro celé město. Vysoká škola může být jedním z důvodů, proč by tu mladí a úspěšní lidé mohli zůstávat a do města naopak i přicházet,“ myslí si Jan Jarolím.

Radnice za zřízením pobočky vysoké školy vidí také velkou možnost pro zaměstnané občany. „Mnozí lidé jsou stále tlačení k doplnění vzdělání. Pokud musí dojíždět do jiného města, je to komplikace. Chceme jít tímto lidem naproti. Je to jeden ze střípků mozaiky služeb, které by Dvůr Králové měl nabízet,“ myslí si starosta.

Newton College je soukromá vysoká škola se zaměřením na výuku managementu, psychologie a ekonomie. Opakovaně se od roku 2012 stala nejlépe hodnocenou soukromou vysokou školou. Škola nabízí bakalářské i magisterské studijní programy. Důraz klade na špičkové odborníky a vyučující, kteří studentům předkládají vlastní zkušenosti.

Firmy mají zájem o vzdělané pracovníky

Královédvorská radnice ve zřízení vysokoškolské pobočky vidí i možný zájem investorů o příchod do města. „Jde to v ruku v ruce se vzděláním. Zájem o vzdělané lidi už potvrdili zástupci Karsitu, kteří budují průmyslovou zónu. I oni deklarovali, že se budou ucházet také o zaměstnance s vysokoškolským vzděláním,“ dodal starosta Dvora Králové.

Ve Dvoře Králové se bude rozvíjet i jedna ze středních škol. Střední škola informatiky a služeb od podzimu otevře zcela nové obory, v republice v podstatě jedinečné. Její absolventi se mají stát odborníky na kybernetickou bezpečnost.

Je to možnost nejen pro mladé
Radnice za zřízením pobočky vysoké školy vidí také velkou možnost pro zaměstnané občany.
„Mnozí lidé jsou stále tlačeni k doplnění vzdělání. Pokud musí kvůli tomu dojíždět do jiného města, je to pro ně komplikace. Chceme jít tímto lidem naproti. Je to jeden ze střípků mozaiky služeb, které by Dvůr Králové nad Labem měl nabízet,“ myslí si starosta Jan Jarolím.