Plánované příjmy činí 404,56 milionu korun. Město tak bude v roce 2021 hospodařit s deficitním rozpočtem. Na prosincovém zasedání ho schválili zastupitelé.

"Nechtěli jsme investiční akce z rozpočtu na rok 2021 škrtat, proto jsme některé z nich rozložili v čase, například výstavbu nových chodníků nebo rekonstrukci druhého bazénu na Tyršově koupališti. U některých je důvodem velký rozsah prací, u některých jejich financování. Uvidíme také, zda a jak na nás ekonomicky dopadne současná koronavirová pandemie nebo možné výpadky daňových příjmů, o kterých se nyní tolik diskutuje. Případné změny v rozpočtu bychom řešili během roku v rámci takzvaných rozpočtových opatření," konstatoval starosta Dvora Králové Jan Jarolím.

Vizualizace nové horské chaty Bažina, která má vyrůst na místě vyhořelého objektu. Autorem studie je Vladimír Kejklíček.
FOTO: Bažina rok po požáru. Zůstaly ruiny, plánuje se výstavba nové horské chaty

Mezi další plánované investiční akce pro rok 2021 patří první etapa výstavby čistírny odpadních vod v Žirči (10,7 milionu Kč), rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulicích Zborovská (10,5 mil.) a Karolíny Světlé (5 mil.), rekonstrukce chodníku ve Verdeku (5 mil.) nebo rekonstrukce komunikace u MŠ v Lipnici (5 mil. Kč).

Významnou součástí rozpočtu jsou předpokládané výdaje na opravy a udržování majetku města (22,52 mil. Kč), neinvestiční a investiční příspěvek technickým službám (52,17 mil. Kč a 1,5 mil. Kč), výdaje na školství (29,46 mil. Kč), kulturu (28,63 mil. Kč), které zahrnují i prostředky na podporu a rozvoj sportu a příspěvky na vyhlášené okruhy obecně prospěšných aktivit a sociální služby (15,25 mil. Kč) včetně neinvestičního příspěvku pečovatelské službě města.

Ilustrační foto.
Největší zájem o antigenní testy je před Vánoci, rezervace se rychle plní

Nezanedbatelné nejsou ani výdaje na životní prostředí (6,85 mil. Kč) nebo výdaje na dopravní obslužnost, provozování MHD, činnosti z oblasti krizového řízení, na dobrovolné hasiče ve Verdeku a v Žirči či personální a mzdové výdaje. Město Dvůr Králové nad Labem pamatuje ve svém rozpočtu také na příspěvek na zajištění dětské lékařské pohotovosti a příspěvek nadačnímu fondu městské nemocnice.