„První várku komponentů, které se u nás tisknou, jsem ve středu 1. dubna předala v Trutnově zástupcům Svazku, který výrobu a distribuci ochranných obličejových štítů koordinuje. V dodávkách budeme určitě pokračovat,“ řekla k tomu místostarostka Dvora Králové nad Labem Alexandra Jiříčková, která obdržela materiál potřebný k další výrobě.

Kromě Svazku obcí Východní Krkonoše jsou do projektu zapojeny také firma 3D Obiecto, město Trutnov a další instituce a dobrovolníci.

Zkompletované ochranné pomůcky nezůstávají pouze v Trutnově, obličejové štíty vyrobené díky této iniciativě již obdržela například Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem a také místní lékaři.

Pokud máte o ochranné pomůcky zájem, je možné je objednat u Radky Minaříkové na tel.: 736 706 021 (od 9.00 do 20.00), která zájemcům sdělí i další podrobnosti. Městským organizacím a záchranným složkám jsou ochranné obličejové štíty distribuovány zdarma, ostatním za solidární poplatek, který putuje na další výrobu.

Před rokem omezila dopravu v Rudníku výstavba kanalizace a oprava silnice. Rekonstrukce cesty do Hostinného bude nyní pokračovat dalším úsekem.
Silnici z Rudníku do Hostinného čeká uzavírka od poloviny dubna