Tyršovo koupaliště zahájí v režimu vedlejší sezóny. První týden bude otevřené pouze od 10 do 18 hodin. Až teprve ve druhém týdnu, tedy od pondělí 27. května, bude přístupné denně od 8:30 do 20 hodin.

Pro návštěvníky jsou připravené dvě novinky. „U pokladen bude možné platit vstupné bezhotovostně, tedy platební kartou. Pro větší komfort jsme vybavili sociální zařízení bezdotykovými sprchami a umyvadly,“ říká Dominik Valenta, ředitel Technických služeb města Dvora Králové nad Labem, které jsou správcem koupaliště.

V okolí šaten bude v červnu díky metropolitní síti dostupné veřejné wi-fi.

Špindlerův Mlýn láká turisty i v květnu.
Květen srazil ceny ubytování v Krkonoších. Kolik stojí hotely ve Špindlu?

Se zahájením provozu začíná i prodej permanentek. Vstupné na koupaliště letos nepatrně vzroste. „Do cen jsme promítli inflaci a také zdražení energií,“ vysvětluje Valenta.

Dospělý letos za celodenní vstup zaplatí 100 korun, po 17. hodině 50 korun. Děti od 7 do 18 let a studenti do 26 let zaplatí za celodenní vstupenku 60 korun, po 17. hodině 35 korun. Pro dospělé nad 60 let činí celodenní vstupné 70 korun, po 17. hodině 35 korun.

Vstupné na poslední hodinu bude pro všechny činit 25 korun. Děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP-P mají vstup na koupaliště zdarma.

Noví praktičtí lékaři pro Trutnov. Jakub Vomáčka (vlevo) a Pavel Štolba začnou ordinovat 3. června.
Z armády do Trutnova. Město získalo dva nové lékaře, nabírají tisíce pacientů

Sezónní permanentka pro dospělého stojí 1600 korun. Rodinná permanentka na 10 vstupů vyjde na 630 korun, na 30 vstupů stojí 1650 korun.

V sobotu 25. května bude vstupné na Tyršovo koupaliště zdarma. Od 10 hodin se totiž v areálu uskuteční komentovaná prohlídka k plánované revitalizaci. V pátek 31. května bude na koupališti Den dětí.

Jako první v kraji dnes zahájilo sezónu hradecké koupaliště Flošna. Trutnovské koupaliště zahájí provoz v sobotu 15. června.

Mohlo by vás také zajímat: Popové hity v novém kabátě. Švýcarská dechovka hrála Michaela Jacksona

Zdroj: Miloš Šálek