Loď se jmenuje La Belle. "To je podle Labe, které je od nás vzdálené zhruba 100 metrů," vysvětluje Petr Bořek z rodinné restaurace a penzionu Za Vodou ve Dvoře Králové nad Labem. Dřevěnou konstrukci vyrobili místní tesař Jan Čapek, oplechování zajistili řemeslníci z nedaleké Žirče. "Jsme připravení na startovní čáře a nedočkaví, kdy se bude moct otevřít," vyhlíží Bořek odmávnutí vládních povolení.

Loď vznikla během covidové pauzy, v minulých dnech se pracovalo na posledních dodělávkách. Má připomínat vrak.

Loď našla přístav na dětském hřišti. "Po osmi letech jsme chtěli vylepšit prostředí dětského hřiště. Hledali jsme novou podobu, která bude pro děti atraktivní a zajímavá. Vytvořit loď byl nápad tesaře pana Čapka," přibližuje Petr Bořek.

Děti budou mít možnost sklouznout se z paluby do písku nebo vyšplhat na lodní stěžeň. "Je to vlastně půlka lodě, její vrak, kde děti najdou různé atrakce. Oplechování bylo řemeslně náročné, firma pana Patry ze Žirče ho prováděla bez falců stejnou metodou, jaká se používá při historických stavbách a kostelech," říká.

Nová atrakce bude přístupná hned, jakmile se otevřenou restaurace a penziony. "Už aby to bylo. Pauza je dlouhá. Blíží se hlavní sezona, jsme z toho nervózní," přiznává Petr Bořek.