Červený trail bude měřit přes 1 300 metrů. Kombinace krátkých přímých úseků a plynulých či klopených zatáček v přirozeném nebo zaříznutém terénu má přilákat zejména zkušenější cyklisty.

„Pro stavbu jsme se rozhodli i s ohledem na stále vzrůstající zájem veřejnosti, která trasy nad nemocnicí využívá,“ potvrdil již před časem místostarosta Jan Helbich.

Práce začnou už nyní. Do konce září má být hotovo. Novou cyklistickou stezku vybuduje trutnovská společnost Trail Design, pět let ji navíc bude udržovat.

Jeden z tunelů na trase D11 mezi Trutnovem a Královcem vznikne v Poříčí.
Vyberou, nebo vyloučí polský Budimex? ŘSD rozhoduje, kdo postaví D11 u Trutnova

„Apeluji nejen na bikery, ale i na ostatní návštěvníky lesa, aby byli v souvislosti s pracemi při pohybu v lese opatrní. Některé části lesa nebude možné naplno využívat a bude třeba dbát pokynů stavitelů trati,“ upozornil Helbich.

Dvůr Králové za práce zaplatí necelých 961 tisíc korun. „Část uhradíme z dotace ve výši 350 tisíc korun, kterou město již obdrželo od Královéhradeckého kraje z programu na rozvoj a budování cyklotras a cyklostezek,“ dodal Helbich.

V lese nad nemocnicí už mají bikeři 850 metrů dlouhý modrý trail. Je nejlehčí obtížnosti a zvládnou ho projet i méně zdatní cyklisté včetně rodin s dětmi. Začátek je nedaleko křižovatky lesních cest nad nemocnicí. Konec ústí k Vrchlického ulici pod špitálem, kde je i posezení a servisní stojan na kola.

Mohlo by vás zajímat: Trutnov má dračí symfonii. Poprvé zazněla při slavnostech a měla úspěch

Zdroj: Pavel Cajthaml