První dodávku 1200 litrů dezinfekčního prostředku přivezli pracovníci královédvorského městského úřadu ze skladu společnosti Čepro ve středu 25. března. Dezinfekce byla předána jak zástupcům obcí ze správního obvodu města, tak pracovníkům školských zařízení ve městě, pečovatelské službě, domovu důchodců atd.

Ve čtvrtek 26. března putovaly do Dvora Králové nad Labem dvě dodávky Anti-COVIDu. Celkem 540 litrů přivezli ze skladu Čepro dobrovolní hasiči ze Žirče a dezinfekci předali opět zástupcům obcí a zástupcům organizací ve městě.

Rovných 1000 litrů dezinfekce pak věnoval Královéhradecký kraj a část této dodávky, která je určena pro ORP Dvůr Králové nad Labem, byla distribuována také do ordinací lékařů.

„Už během čtvrtečního odpoledne a pátečního dopoledne se podařilo první dávky dezinfekčních prostředků předat nebo rozvést téměř všem našim praktickým lékařům a specialistům, městské nemocnici, pracovníkům technických služeb, České pošty i příslušníkům IZS, tedy právě těm, kteří jsou stále ve svých profesích v dennodenním kontaktu s velkým počtem lidí,“ řekl starosta Jan Jarolím a dodal: „Jsem rád, že se nám podařilo zajistit rychlé dodání takového množství dezinfekce, které jsme pro město a obce začátkem tohoto týdne objednali. Větší množství dezinfekce jsme poptávali i v rámci spolupráce s Královéhradeckým krajem pro celou oblast ORP Dvůr Králové nad Labem a je dobře, že díky této dodávce jí budou mít nejen menší obce na Královédvorsku pro tyto dny dostatek. V dodávkách dezinfekce chceme pokračovat i v dalších týdnech.“

Gaya se seznamuje s dvorským prostředím..
Zamčená zoo. Gaya steskem netrpí, užívá si v blátě

Jan Skalický