Radnice v Hradci nenašla pro plastiku Davida Černého vhodné místo. Začala proto uvažovat o výstavbě městské galerie.

„Do haly železniční stanice se Entropa nevejde. V nové budově hradecké univerzity by byla příliš natěsno, takže to nepřipadá v úvahu. Další vhodné prostory tady v současnosti nemáme,“ uvedl otec myšlenky, náměstek primátora Boris Herman.

Rozměry Entropy jsou 16,4 krát 16,5 metru. Dílo váží zhruba osm tun. Radnice se však záměru nehodlá jen tak vzdát. Začala proto jednat s investory, kteří chtějí v Hradci vybudovat velká obchodní centra, jako například v lokalitě Koruna.

„Druhou možností by byla výstavba městské galerie před objektem Komerční banky v blízkosti muzea. Gočárovi se realizace nepodařila. Možná nastala doba se touhle myšlenkou znovu zabývat,“ řekl Herman.

David Černý včera v Hradci potvrdil, že se chce Entropy zbavit. „Nemám k ní citový vztah. Cena bude přes deset milionů korun. K prodeji by mohlo dojít už letos v létě,“ plánuje David Černý.

O Entropu, která bude putovat z Bruselu do jedné z pražských galerií, má podle umělce zájem také radnice v Českých Budějovicích. „Plánují dočasnou instalaci. Ale můžu prozradit, že také do Hradce jsem z padesáti procent letěl kvůli jiné věci. Zajímal by mě nějaký nový projekt,“ dodal Černý.